Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy micro SD...

Hogyan lehet egy micro SD kártyát meghatározott kapacitásúra formázni?

Figyelt kérdés

Vettem egy micro SD kártyát, névleges, 32GB tárhellyel.

A valós kapacitása ~8GB körül van, de minden eszköz (PC, tab, telefon) 32GB-ot érzékel.

A felhasználó, akitől vettem, rejtélyes körülmények között eltűnt az oldalról, úgyhogy visszaadni nem tudom.

De szeretném menteni a menthetőt.

Olyan módszert, vagy programot keresek, amivel a tényleges tárolókapacitására formázhatom a kártyát, vagy amivel manuálisan be tudom állítani, hogy mennyi hely legyen a lemezen.


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2014. júl. 31. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak angol leírást találtam :

[link]

2014. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rossz az előbbi linkem, a logout.hu-n fenn van a cikk róla, de sajnos már nem találom :(
2014. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Kínából vettem 32GB-os kártyát, mondjuk röhejes összegért, annyinak hazudta magát, vétel után én mindig telemásolom, megy is szó nélkül, aztán belassul, de nem mond nemet.

Amikor kb. tele van, akkor már alig olvas vissza valamit, üres könyvtárak vannak.

Reklamáltam, vissza is adták a pénzem. Korábban 16-ossal jártam így, ott is pénz vissza. De kaptam jókat is, többet is.

MiniToolPartizionWizarddal leformáztam 4 (3,6) GB-osra, szépen teljesít azóta hiba nélkül.

A 16-osból 2-es lett, az is jó...

2014. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!