Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy 100Wos ledre nem 18Vos...

LOLoszto kérdése:

Ha egy 100Wos ledre nem 18Vos vagy 12Vos akksit kötök rá csak 10 darab 9V osat akkor attól az még működni fog? Illetve halványabb lesz a fénye? Vagy mi lesz a külömbség?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
asszem értem a kérdést, de írd le mégegyszer nyugodtan, pontosítva.biztos, ami biztos.
2014. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval. van egy 100 Wattos ledem. Csak maga a led. arra akarok rákötni áramforrást. ahol én néztem ott 2 darab 28 voltos nagy aksit raktak rá. ha én 10 darab 9 voltos aksit rakok rá (esetleg 12 voltosat) akkor mi lesz a különbség? gyengébb lesz a fénye vagy kevesebb ideig fog működni? avagy egyáltalán nem fog működni?
2014. aug. 28. 08:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Jézus te hányadikos vagy.


Azt hogy sikerült kiszámolnod hogy 10 db 9 voltos elem eredő feszültsége megegyezik egy 18V os akuéval.


Nem tűnik fel hogy az sorba kapcsolva már 90V.


Mi lenne ha elolvasnád a led adatlapját vagy nagyítóval végigbogarásznád a chip et mert száz százalék hogy bele van ütve az üzemi feszültsége és után kezdenél el feszültségeket számolni.


A túlfeszültségre egyből kinyiffan a leded hiába aksiról megy.

2014. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy az összeset sorosan akarom bekötni?
2014. aug. 29. 11:52
 5/13 anonim ***** válasza:

Az itten a baj hogy egy gyerek vagy aki dobálódzik a voltokkal 18,12,9, meg mi volt még a repertoáron 24?


Na már most ilyen led chip nem létezik ami egyszerre működne ilyen szélsőséges értékeken ,a komolyabbak meg ha csak egy tized voltal több kerül rájuk kiégnek a fszba anélkül hogy felvillannának .


Természetesen alacsonyabb feszültséget rá lehet adni mint ami az üzemije de értelme nem lesz. Ha már a fejedbe vetted hogy ilyen teljesítményű ledet akarsz hajtani nem lenne ésszerűbb venni hozzá egy tápot ?

Vagy ha te akarod megépíteni az áramgenerátort hozzá előbb járd ki az elektronika alapjai c iskolát mert így a kukába fog kikötni az a 100W chip én szóltam.


Nem is nagy pénz egy táp hozzá,főleg német vagy angol ebay en kell rendelni.

2014. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oké köszönöm ez a tanács már picit hasznosabb volt :)
2014. aug. 29. 19:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a srác ezt rakta össze https://www.youtube.com/watch?v=CIBIqaeiE2M ő nem igazán bonyolította túl. gondoltam akkor azért csak nem olyan nagy dolog mert ő pl elég egyszerű módszerrel megoldotta.
2014. aug. 29. 20:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Az egy DC32 -34V 3A es led ő a két aksival 36V ot köt rá , mikor 20 dolcsiért kapna hozzá tápot ami szabályos áramot adna neki.
2014. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
milyen táp kell hozzá? :) van laptop és számítógép tápom is :D xD de ha tudnál lineklni példát megköszönném. :)
2014. szept. 2. 17:17
 10/13 anonim ***** válasza:

De melyikhez milyen táp kell? Még mindig nem tudom hogy neked milyen leded van , pont ugyan az van mint a videón?


Magyarországon nem is nagyon forgalmaznak 32V os ledeket csak 12V ost szóval itthon nincs értelme 32V hoz rendelni mert vlszinüleg kétszer annyiba fog kerülni mintha megrendeljük ebayről az unióbol .


A filmbelihez én ezt találtam 6000ft körül [link]

de ez szerintem nagyon gagyi és kínai és a 3A se tudja meg nem tudom mennyitől van vámhatár talán 20e ft felett de utána kell nézni mert nem unióból vásárolsz és észreveszik az árudat mert a kínaiak véletlenül ráírják :D amit amúgy direkt nem szoktak akkor még 27% áfát is kell fizetni.


De inkább azt tudd meg hogy neked milyen típusod van mert vakon nem szabad rákötni semmit. A komolyabb tápok olyan 25e ft talán megéri legyártatni valami hobbi elektros sráccal ha nem a karod megvenni.

2014. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!