Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van ez a különbség a...

Miért van ez a különbség a kapcsoló üzemű és a hagyományos (tekercses, vasmagos) tápegység között?

Figyelt kérdés

1, Ugyan azon teljesítmény mellett, a kapcsoló üzemű nem bírja a terhelést, míg a hagyományos bírja folyamatosan is (azaz hiába 8 A ugyanúgy mindkettő, a kapcsolóüzemű már 4 A-nél "letilt", lebénul és nem adja a teljesítményt, amit az eszköz fel akar venni).


2, Melyik típusú tápegységnél lehet kisebb elektromos zajra számítani?

Legyen az URH-rádió, legyen az egy sima kézikamera, sokszor hallom azt a tipikus elektromos 50 Hz-es hálózati zúgást, eltérő mértékben, de talán mintha a kapcsolóüzeműnél erősebb lenne.

Ezt pl. hogy lehet kivédeni?


(12 V-os, földeletlen tápokról van szóegyébként)



2014. nov. 21. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egy tápegység 4A leadására képes, akkor nyilván nem tud 8A-t és nem azért mert kapcsolóüzemű, ezt a részt nem értem. Vagy 8A van ráírva és csak 4-et tud? Ráírni bármit lehet, nem a működési elv a hibás, hanem csak hazudik aki ráírja.


A kapcsoló üzemű táp egyik lényege, hogy magasabb frekvencián működik, ezért könnyebben szűrhető. Mivel nem 50Hz-en megy , ott aztán esélytelen, hogy hálózati búgást hallj, ha mégis, akkor nem a tápegység miatt. Talán a rossz tervezés vagy kivitelezés miatt a hálózati feszültség magát a tápegységet megkerülve (például kapacitív úton)okoz zajt a készülékben.

2014. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért lehet, mert régebben még kevesebbet, kisebbet hazudtak! Ugyanolyan lehet, mit amikor még lehetett kapni a piacon "2x35W-os szterejómagnóstáskarádijót!" Rá is volt írva! Benne, meg monó-fej, 2 db 1W-os hangszóró. Egyébként is négy góliát-elemmel működött! Sokan tényleg elhitték, hogy le bírja adni az elem a 100-wattot napokig!
2014. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kapcsoló üzemű táp amit használsz valószínűleg bóvli vacak.

Kapcsoló üzeműn tuti nem jön át a 50 hz-es hálózati búgás, földhurok lesz a baj.


Egy jól megépített kapcsoló üzemű táp feszültsége 115-525 voltos betápig +-0,1%al tartja a kimenő feszt, rövidzár védett, szinte teljesen zajmentes, nagyon stabil mondhatni. Ja, és pokoli nagy teljesítményeket le lehet velük adni. A legkomolyabb nagy teljesítményű tápegységek, több 10 kilowattos végfokok, kül. motor hajtások, informatikai betápok, mind mind ma már kapcsoló üzemmel készülnek. 85-90% hatásfok, analógnál soha el nem érhetően stabilizált kimenet, a kimenő áram határa meg a csillagos ég. Viszonyításképp, egy 2 kilowattos analóg tápos végok kb. 35-40kg. Egy össze nem hasonlíthatóan stabilabb 40 kilowattos kapcsoló üz. végfok alig több mint 10kg.

2014. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

az első választ nem tudom mire vélni, vagy akkor félreértettük egymást. természetesen nem egy 4 A-es tápról akarok egy 8 A-es fogyasztót működtetni, na de ha már ezeknél az értékeknél tartunk, pl ha van egy 8 A-es kapcs. üzemű tápom, hát bizony a 4 A-es terhelhetőség éppen olyan határeset, de inkább nem bírja.


Szóval ezért is aztán meglep a többi válasz, mert több gyártmánnyal volt dolgom, sokkal próbálkoztam, a fesz. stabilitásával nincs is gond, csak próbáljam meg a rá írt A-érték felével megterhelni, és máris nem bírja. Én értem, hogy sok a gagyi manapság, na de 15 db-ból már csak nem gagyi mindegyik ...


Hát ok, ez egy tapasztalat volt részemről, mélyebben nem értek hozzá, az meg külön meglep, hogy állítólag az nem tudja bevinni a hálózati zúgást, mert hajajajj, pont a kis kézikamera a legjobb példa. Ha azt arról üzemeltetem, képtelenség felvenni vele bármit, mert a hangot teljesen elnyomja a búgás. De még úgy is ám (na és ez már külön vicc), hogy benne van az aksi, azaz egyszerre töltöm is és használom is, érdekes módon, az aksi se fogja fel, csak kicsit tompítja a zajt. Jó persze nem zárom ki h máshonnan szedi, na de minden eszköz tápja rossz lenne?

2014. nov. 22. 05:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy táp maximum 4A-t ad le, akkor az 4A-es és nem 8, bármi is van ráírva. Innentől értelmetlen 8A-es tápról beszélni.


Csak ismételni tudom magam: az általad tapasztalt problémák nem a működési elvből, hanem a gyenge minőségű megvalósításból adódnak.


Hogy lehet ezt kivédeni? Jobb tápot kell venni.

2014. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

na ok, most már tényleg nem hiszem el h ilyen létezik. te elolvastad amit írtam vagy csak megint vmit rávágtál?


TERNÉSZETESEN NEM AKAROK 8 A-T KICSIKARNI EGY 4 A-S TÁPBÓL, PONT FORDÍTVA ÍRTAM, AZAZ A FELÉT SE BÍRJA !!!!

2014. nov. 22. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem. Nyelvi képességeim szerény határát elértem, nem erőlködöm tovább. Csá.
2014. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!