Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DT-830B multiméter érintkezői...

DT-830B multiméter érintkezői hogyan vannak elhelyezve? Akinek van ilyenje le tudná fényképezni tekerős kapcsoló belső oldalát az érnitkezőkkel együtt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem te akartad megmérni elemek feszültségét ezzel a műszerrel árammérő állásban, 10 amperes bemenetbe dugva a mérőzsinórt?

Gyanus a dolog, hogy sikerült egy jobb állapotú elemet találni, ami lerendezte a kapcsolót...

2014. dec. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként gugli a barátod, vannak fent képek a multiméterről.

Csak egy a sok közül:

[link]

2014. dec. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


A másik oldalán a két szélén van 1-1 kis luk,

amiben egy kis rugó van, a tetején 1-1 kis csapágygolyóval.


A golyókat rárakod egymással szemben a műszer felső burkolatának belsejébe,

mégpedig a kapcsoló széle körül lévő barázdákba.

(Mindegy szerintem hova, csak egymással szemben legyenek.)

Ezután a kapcsolót úgy rakod rá, hogy a két szélén lévő lukba, amiben a rugó van,

azokba belemenjen az a két kis golyó, amikor a helyére teszed.


Remélem segít.

És jó keresgélést kívánok, ahhoz a két kis golyóhoz.

2014. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

# 1 nem

# 2 majdnem jó de köszi

# 3 ilyen képet találtam én is de akkor ezek szerint ez a jó. A lényeg hogy úgy jutottam hozzá ehhez a műszerhez hogy rossznak minősítették mert ellenállás, áramot nem mér. Megnéztem a belsejét is és ezen a tekerőn láttam csak hogy valaki "belejavított" és ezek a kis érintkezők nem pont úgy álltak ahogy kellett volna. A kép meg azért kellett mert az egyikük nem egészen szimmetrikus és csak kíváncsi voltam hogy annak az egynek hol és hogy van a helye.

Köszönöm a válaszokat , veszek egy új multit

2014. dec. 17. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!