Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan erősítő kapható a...

Olyan erősítő kapható a kereskedelemben, amelynek maximum 5-10W a teljesítménye, vagy ilyet csak házilag lehet készíteni vagy készíttetni?

Figyelt kérdés
Hallássérültnek kellene, lehet rákötni indukciós hurkot, ami tulajdonképpen annyit tesz, hogy az erősítő kimenetétől indulva körbevezetnek egy vezetéket az adott helyiségen és a vezeték szintén az erősítő kimenetébe tér vissza. Ekkor a vezetékben mágneses tér keletkezik, ami viszi a hangot, azt pedig a hallókészülékben lévő telefontekercs érzékeli. Ez az oka annak, hogy nem kell nagyobb teljesítmény.

2015. jan. 2. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ismereteim hiányosak ebben a témában, de úgy vélem, hogy a 10W nem igazán elegendő ehhez, hiszen a gyári erősítő kimenetén kb. 2,5A megy ki a hurokra. Ha pedig egy erősítőre rákötsz egy szobán körbe vezetett vezetéket, az túl kicsi ellenállású lesz, gyakorlatilag egy zárlat. Vagy van valami illesztőd hozzá?


Nem egyszerűbb venni egy készletet?

[link]

2015. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy "olcsón meg lehet úszni". Elvileg semmilyen specialitás nem kell hozzá, ha a készülék fülhallgató kimenetére kötöm a hurkot, az is szól és nem okoz zárlatot, persze rendkívül halkan szól. Tudom hogy ez amit szeretnék leírás alapján a zárlat klasszikus esete, fizikailag hogy miért viselkedik tekercsként azt nem tudom (a benne folyó ámramelektromágneses teret indukál), egyszer elmagyarázták nekem fizikailag hogy van ez csak már elfelejtettem.
2015. jan. 2. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:

A dolog működik, ilyet én építettem 1kWos (régi adatok szerint megadva!, ma ez 2,5 lenne) erősítővel, egy húsüzem volt körbekerítve, emlékezetem szerint 5*1,5mm2-es vezetékkel, sorbakötve, kb. megvolt a terhelő impedancia.

Működött..

Kisebb üzemrészekbe 100W-os erősítők voltak.

Vannak ilyen kicsi erősítők panelen készre szerelve:

urbanelektronika.hu, de van kit a Conrad.hu és talán a hestore.hu oldalon is.

Ennyi tán elég lesz, jó építést!

2015. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Miután megvettem, mit kell vele tennem, mit kell rajta megcsinálni (szerelés, forrasztás)? Azért kérdem, mert írtad hogy "jó építést" tehát csak az alapját tudom megvenni? Egyáltalán nem értek az elektronikához.
2015. jan. 2. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt vagyok anyámnál, lefényképezem a hurok-párnájához való illesztőt, aztán este majd feteszem a képeket. Ez a TV fülhallgató kimenetére van dugva egy illesztővel. Sokkal kisebb teljesítményű, mint a szobai hurok, de még ehhez is kell egy 500mA-es tápegység.
2015. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jó építést"

Megnézted?, mert ha igen elég világos a dolog mit kapsz, ráadásul olcsónak is mondható, néhány forrasztás azért szükségeltetik, dehát ugye az alkotás öröme énnálam.

Itt: [link]

Ez: 14 W mono- sztereó erősítő, van nekik tápegységük is, válassz hozzá, kérdezz, ha valami nem világos.

2015. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, tápegységet mintha ott nem találtam volna, de bármilyen működő öreg laptop táp jó hozzá....

Vagy más..

2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na szétkaptam a mutter cuccát:

[link]

[link]


Tényleg nem sok alkatrészből áll, de ez csak egy párna-hurkot szolgál ki, és nincs hangszín szabályzás se...

2015. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!