Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy Castone cpa 400...

Tibike99 kérdése:

Van egy Castone cpa 400 végfokom gépre kötve 4db hangfalall ezek közül 3db 4 ohmos 1 pedig 8ohmos hogy lenne őket ész szerű bekötni?

Figyelt kérdés
Nos felhívták a figyelmemet hogy a hátulján lévő csatlakozok ahova a hangfalakat csatlakoztatom ha 1 oldalra kötök 2 db 4ohmosat abból csak 2 ohm le ami gajra vágja a végfokot így szerintetek hogy kössem be őket ? 3db 4 ohmos és 1 db 8 ohmos most úgy van per pillanat hogy az 1ik oldalán van 1 db 8 és 4 ohmos így ez 4 ohmra jön ki már hozzá értőtől is kértem segítséget .

2015. jan. 26. 19:11
1 2
 1/13 Osynho ***** válasza:

8 és 4 ohmos hangszórók párhuzamos kötésekor 2,666 ohm jön ki, soros kötéssel pedig 12 ohm. A 4 sehogy se stimmel.


Több sebből vérzik ez az összeállítás, eleve oldalanként eltérő hangfalakat rákötni nem jó ötlet, nem lesz jó hangja, bár a 4db hangfalat se értem igazán.

2015. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

4 db mélynyomóm van mind különböző márkájú az a gond de majd szerzek be még 1 jblcs1214 et hogy párba legyen és az erről a végfokról fog menni a másik 2 tő ami egy somogyi SB-4050 egy Piezo magassal meg egy autós mélynyomó magnat bull power reflex 300 ezek meg egy másik erősítől fognak szólni , jah és hangváltót is fogok beszerelni mert vannak magasok is sajnos :/

elég kacifántos a rendszerem én is tudom :/

2015. jan. 26. 21:19
 3/13 Osynho ***** válasza:
100%
De minek ennyi? Főleg sal, meg piezo magas. :/ Azzal vallatni lehetne. :D
2015. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

oh. my. gosh.

Ezeket szépen eladod. Veszel 2 db 2.1es szettet. Berakod a szobád két végébe. Valószínüleg ilyen hang kell neked.

Ezzel az összeganyolt szettel semmit nem érsz el.

2015. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2015. jan. 26. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Na, három megoldás jut eszembe:

1. Eladsz mindent és veszel egy kb 2*100 wattos sztereó erősítőt és gyári, nagy méretű hi-fi hangfalakat.


2. Eladod a hangfalakat és gyűjtesz az erősítő mellé valami értelmes, hangosításra való hangfalakra, esetleg nagyon nagy hi-fi hangfal párra.


3. Veszel még egy erősítőt és 2 hangfal kerül egy erősítőre.


1 és 2-t javasolnám. De a kérdést tiszteletben tartva a 3-mas is létező opció, de hangminőség javulást nem hozna.

2015. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Elő vettem a régi Onkyo A-8620 szobai erősítőmet és a képen látható párban lévő fadobozt kötöttem a Castone végfokra de ugye ezek nem páros mélyek szóval veszek majd még 1 jbl cs1214 et és akkor lesz egyforma hangfalam és veszek bele hangváltót de majd ezt megbeszélem az ismerősömmel aki ért hozzá szokott hangosítani járni ... a szobai erősítőre meg a fekete láda meg az autós mélyláda van kötve 1 csatornára mert ugye ha A és B is használom akkor minimum 8 ohmos hangfal kell 1 csatornára de az autós mély az csak 4 szóval így 1 csatira kötöttem a kettőt :/ ideinleges megoldás amíg nem jön az ismerősöm és segít nekem de már így is máshogy szól :)
2015. jan. 31. 18:20
 8/13 Osynho ***** válasza:

Lesz ott tüzijáték...


Szerintem hallgass meg egy olyan hifit, ami nem szedett vedett alkatrészekből áll, ide-oda dugdosva minden. Csak, hogy legyen képed arról, hogy kellene szólnia. Mert a te megoldásod sajnos elég borzasztó lehet élőben. :!


A sub hangszóróhoz nem tudod úgy illeszteni a magasakat, hogy ne legyen szakadék a frekvenciamenetben. A sub nem tud elég magasra menni, a magas nem tud elég mélyre.

2015. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell a tökéletes hangzás a tuc tuc zenékhez :) csak azért legyen egy viselhető hangja mert amúgy ordít eléggé csak nem nyom olyan mélyet amilyet szeretnék :/ mert én szeretem mikor úgy dübörög hogy az üveg alig bírja :D meg azért ha valami házibuliba elhívnak akkor megállja a helyét mert így is azt mondták hogy jó hangja van de hát 4 különböző hangfal 4 külön márka :SSS de szerintem mindeképp veszek 1 jbl cs1214 még .

szerintem a fekete 8 ohmosat eladom élessel együtt van 1 dupla 40 cm láda itthon abba 8 ohmos külön erősítő szerinte így lesz a legjobb :) de majd ha ismerősöm eltud jönni akkor ő majd tanácsot ad :)

2015. febr. 1. 14:25
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos vettem 2db Reflex R-150 et 25cm mély/középpel igaz de bőven elég mivel nincs + nagyobb erősítőm és már csak a jbl cs1214 re várok .
2015. febr. 9. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!