Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kivezérlés jelző hibájának oka?

Kivezérlés jelző hibájának oka?

Figyelt kérdés

Megépítettem az alábbi kivezérlésjelzőt, viszont nem teljesen azokkal az értékekkel, mint a rajzon látható. Lehetséges, hogy emiatt nem működik?


kapcsolási rajz:

[link]

A 25k-s poti helyett 10k-s van benne, a 4u7 kondi helyett pedig 2u2, a 18k ellenállás helyett pedig 20k. Ha rákötöm az áramforrást minden led folyamatosan világít. 4 leddel próbáltam egyébként, dugdosós próbanyákon összerakni.



2015. márc. 6. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is megépitettem ebből a kapcsolásból már 2-őt is ezzel a nyákkal: [link] A tda7294-es erősítőmbe. A poti el is hanyagolható. A másik két alkatrésznek is jó a közelítő érték. Egyébként a legegyszerűbb lm3914,5,6, szériával építeni, azok a pont jelzést is tudják. Viszont nem jeleznek olyan szépen mint a tranyósok.
2015. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor viszont nem tudom mit ronthatok el. Az ellenállásokat megmértem, a kondikat teszteltem, a tranzisztorokat is. Mi lehet még rossz? Mind a 4 led világít akkor is, ha csak a táp van rajta, a jack csak lóg a levegőben. Na szétszedem és megpróbálom újra.
2015. márc. 6. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is probáld meg újra!. Egyébként én jártam úgy amikor még építettem be az epülő erősítőmbe, hogy sikerült fordítva bekötnöm a jobb és bal csatornáét. Ekkor a jelerősítő tranyó rögtön elszált. De akkor egyik led sem ment új tranzisztort kellet bele tennem. Ha már müködik rendessen érdemes tenned a tápjára lm317 fesz. szab. ic-t, mert egy 50Hz jelet csempészik bele a jelbe amikor elindúl a első led. Látatlanban elég nehéz megmondani mi a baj. Sok sikert hozzá!.
2015. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha gondolod lefotózhatom azt a katyvaszt amit összeraktam :D
2015. márc. 6. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Az jó lenne!
2015. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak vicceltem, nem lehet belőle látni szinte semmit a próba panelen. Egyébként szétszedtem és nézegetem most az alkatrészeket. Az egyik tranyó zárlatos volt, simán átvezetett. Remélem ez volt a baja. Még ma összerakom szerintem ha lesz rá időm. Köszi a törődést, valószínű még jelentkezem. Kaptál zöldeket.
2015. márc. 6. 20:27
 7/10 A kérdező kommentje:
a 100n kondi is bedöglött. Azt kihagyhatom? zajszűrésre van csak nem?
2015. márc. 6. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen a 100n kerámia kondi csak szűrés. Remélem én is, hogy csak a tranyó döglött meg.
2015. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok. Összeraktam, tényleg mindenre figyelve, viszont 5-6 voltról meg se nyikkan, úgy értem a ledek még csak nem is vibrálnak. Gondoltam oké, végülis 12 V ra van tervezve az áramkör. 12V nál ugyanaz mint az előbb, tehát világít minden. Hozzátenném, hogy csak 4 LED van az áramkörben. Lehet jelentősége? nem kéne ugye? akárhogy pörgetem a potit nem változik semmi. Próbáltam 10k potival és 220k val is. A hatás ugyanaz. Valami ötlet? Az a baj hiába fotózom le olyan gubancolt minden, hogy nem lehet látni rendesen mert olyan minőségű képet nem tudok készíteni. Hol kéne mérnem és mit, hogy egyáltalán el tudjak indulni a megoldás útján?
2015. márc. 6. 22:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Tranzisztor lábkiosztással volt baj, köszi.
2015. márc. 9. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!