Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Le tudná írni valaki egy...

Le tudná írni valaki egy átlag mai vezetékes telefonhoz használt kábel (azt hiszem CAT1) felépítését? Milyen szinű zsinórban fut a feszültség, melyik hangszóró, és melyig a mikrofon elvezetése?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

WOW! Köszönöm! Hogy én mennyit kerestem... :D

Mi volt a titok nyitja? Milyen kulcsszavak? (én angolul próbálkoztam egy csomóval, de egyik se jött be)


Viszont ez érdekes... csak négy vezeték... Én úgy tudtam, hogy a telefonba be kell fusson valahol egy ~40 voltos vezeték is.

Vagy akkor honnét veszi a telefon a működéséhez szükséges áramot?

Mert pl. a milyénk villogni is tud, szóval az elektronikájához mindenképp kell valami fesz. Vagy azt a hangkábelről szedné valahogy?


Nade még egyszer köszönöm, nagyon hasznos kép! Most legalább tudom azt is, hogy egy ellenállás is kell a dologba.

2015. ápr. 9. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Más a kézibeszélő kábele/csatlakozója és más a hálózati csatlakozója!

Amit küldtem az a kézibeszélő bekötése(RJ10 dugó), a telefon aljzat bekötése a hálózatba egész másképp történik:

[link]

2015. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ahha... hmmm, erről fogalmam se volt. Ezek szerint a telefon nem csak egy sima DTMF hanggenerátor a központ felé, ahogy én gondoltam, hanem valamilyen köztes kódolást is kell végeznie, nemde?


És amúgy minek kell pl. az a kettő 330 Ohm-os ellenállás pont a feszültség vezetékeire? vagy rosszul értelmezem, hogy azok feszültségvezetékek lennének?

2015. ápr. 9. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!