Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li ion akkumlatort mennyi...

Li ion akkumlatort mennyi ideig kell toltenem?

Figyelt kérdés
Egy fegyverlampaba 5db li ion eneloop elemet szeretnek belerekni a regi NiMH elemek helyett mert mar tonkrementek, sajnos majd sorba kell kossem oket igy a gyari toltot nem tudom majd hasznalni illetve a lampanak van kulon toltofoglalata ezert kene tudjam mit hogyan , irom a adatokat : 5x1.2 voltos elem 1500 mAh ez volt benne eddig ez igy osszesen 7500mAh kapacitas 6 voltal ezt novelem 9500mAh es marad a 6 volt ossz feszultseg eddig egy 6volt 500mAh toltovel toltottem KERDES ezutan is tolthetem vele es ha igen akkor mennyi ideig kell mert toltesvisszajelzom nincs.

2015. máj. 2. 16:31
 1/3 Szirty ***** válasza:

Az akkumulátorok töltéséhez töltő elektronika kell, ami az akkumulátor kapacitásának és fajtájának megfelelő karakterisztikát betartva tölt. A töltés nem időre megy, de időt vesz igénybe!


"5x1.2 voltos elem 1500 mAh ez volt benne eddig ez igy osszesen 7500mAh"


Sorba kötött akkumulátoroknál a kapacitás nem adódik össze! 5 db 1500mAh sorba kötve változatlanul 1500mAh marad! Persze a kivehető villamos teljesítmény nő, mert az áram nem, de a feszültség összeadódik.


Valamilyen szinten működhet amit akarsz, de ha hosszú életet szeretnél az akkuknak, akkor Li ION töltőelektronikával töltöd őket.

2015. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahha ertem koszonom csak igy nem tudom akkor mi legyen erdemes esetleg venni NiMH aksikat ?
2015. máj. 2. 17:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve van egy halozati telefon toltom ami li ion akksihoz volt szinten 500mAh val tolt es 5 voltal az megfelelne ?
2015. máj. 2. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!