Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná mi történi...

Valaki elmagyarázná mi történik ha alumínium kábelre réz kábelt kötök és megterhelem elektromos feszültséggel?

Figyelt kérdés

A házba alumínium kábel van behúzva. Erre a fali csatlakozóra réz kábel lett direktbe rákötve és szigetelő szalaggal és teflon szalaggal lett szigetelve.

A mai nap össze van szenesedve a szalag és szikrázik.

Anyám erősködik hogy ez mástól van.

Hívjunk szerelőt vagy létezik alumíniumról rézre átalakító csoki?

Még jó hogy nem dugtam rá hegesztőt.



2015. máj. 7. 23:30
 1/7 anonim válasza:
61%
Az alu kábel "megeszi" a rézkábelt, ami miatt idővel zárlatos lehet, szikrázhat, és szerencsétlen esetben a ház is kigyulladhat miatta. Éppen ezért nem kötjük rá direktben. Általában sorkapcsot használnak közösítésre.
2015. máj. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szomszéd feketéje el fogja lopni. :D
2015. máj. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Jelenleg az egyik legbiztosabb megoldás réz és alu kábel kötésére a WAGO elem, és a hozzá való alumínium paszta. Ezzel stabil kontaktot lehet létrehozni, és tartós marad.
2015. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. máj. 9. 00:26
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs, alut nem wagozunk. sorkapocs.
2015. máj. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megcáfolnám, mert lehet, és a gyakorlatban is bevált.


[link]


Írtam is, hogy csak a hozzávaló alumínium pasztával lehet. Természetesen önmagában nem. Ráadásul az alupaszta miatt jobb kontaktot is ad, mint a sorkapocs.

2015. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
valóban, én olvastam figyelmetlenül.
2015. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!