Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » TV és PC összekötése probléma!...

TV és PC összekötése probléma! HDmi kábellel, a tévén oldalt fekete csíkok, a felbontás nem megfelelő. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

A monitorom felbontása rosszabb mint a tévéé, és csak ugyanolyan felbontáson lehet őket használni, méghozzá a rosszabb felbontáson. Nincs valami program, ami 1:1 pixel mapping funkciót tudna ellátni? Vagy hogyan állítsam be? Tévén nem lehet, csak a gépen.

A hangot már megoldottam. (aki nem tudná: jobb also sarokba hang ikonra jobb gomb--> hangok --> tv-t ki kell választani alapértelmezettként, minden egyes használatkor újra és újra)



2015. máj. 12. 15:00
 1/6 Tengor ***** válasza:
100%

Ne klónozd a kijelzőt, hanem használd kiterjesztéssel.

Az 1:1 pixel mappinget a TV-nek kell tudnia hardverből.

2015. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Kiterjesztéssel az a baj, hogy csak a tálcát jeleniti meg a tv, most probáltam ki ebben a pillanatban. Az ikonokat és az asztalt nem.
2015. máj. 12. 15:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Vizsont a talca kitölti szélességre nézve a tévét, így működőképes lehet, ha az ikonokat is elő tudjuk hozni. ötleted van?
2015. máj. 12. 15:12
 4/6 Tengor ***** válasza:
Állítsd be mindkét kijelzőnek a natív felbontását és akkor az ikonoknak is látszódnia kell.
2015. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Maximalis felbontason vagyok, ikonok sehol.

De ha jól olvasom azért nincs, mert a kiterjesztés azt jelenti, hogy az asztalt ,,folytatodik" a használt eszközön, így olyan mintha a tévémet a monitor mellé tenném és az egész egy nagy kijelző lenne.

Ha a gépen az ablakot kidobom jobb szélre annyira amennyire csak tudom hogy csak egy vékony csiuk latszodjon bvelole, akkor a tévé megjelenik,vviszont hogyan tudom kezelni igy? Ugye nem latom hogy hol van az eger a tévén xd

2015. máj. 12. 15:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Hang:

Jobb sarokban a hang jelre jobb gomb--> hangok -->lejtátszás --> és ott a tv-t alapértelmezettre tenni, így a tv-n fog szólni a hang


Kép: A megoldás azoknak, akik a tévéjüket pc-vel összekötötték, de az eltérő felbontás gondot okoz nekik a megjelenítés:

asztal jobb gomb --> képernyőfelbontás--> e képernyők kiterjesztése --> felbontás megadása külön-külön (a monitor legyen az alapértelmezett) majd ,,alkalmazás"


Ezután a DisplayFusion programmal lehetőség van egy ablakot - amit pl éppen gépen nézel - legyen az videó, egy oldal vagy bármi - egy billentyűkombinációval átrakni a másodlagos képernyőre (azaz esetünkben a tévére) : ctrl+win+a

(videónál legyen teljes ablakban, mielőtt áttennénk)


És ahogy lenyomtuk, eltűnik az ablak a pc-ről, és folyamatosan fut tovább a tv-n. Ugyanezzel a billentyűkombinációval vissza is hozhatjuk a tévére tett ablakot, és ugyanezzel ujat küldhetünk rá.


Így a felbontás a tévé maximális felbontása lesz akár. Remélem van akinek hasznos volt :D

2015. máj. 12. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!