Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumulátort hogy lehet...

Akkumulátort hogy lehet egyszerre tölteni és használni?

Figyelt kérdés

egy kis makett házikót epitetek jelenleg, és arduinoval vezérelt világítás lesz :) minden tok jó csak egy valamit nem tudok.

az arduino és a ledfenyek egy akkumulátorról mennek. viszont az akksinak napelemrol szeretnék toltest biztosítani (megvan már, 9V 3W). az volna a kérdésem hogy hogyan kellene bekotni a napelemet, akkut hogy az akkuról menjenek az eddigi fogyasztók de a napelem ha tudja töltse az akkut


2015. aug. 24. 23:47
 1/6 anonim válasza:
Ez akkumulátortól függ ha egy - + csatlakozás van rajta akkor van rá esély hogy nem megy egyszerre például az én telefonomon 4 ér van az akkumulátor de a három erest is lehet egyszerre tölteni a laptopok többségénél pedig olyan van hogy egy egy bemeneti áramot vezetnek az akkumulátorba egy pedig közvetlenül az alapra ez azért mert gyorsabban töltődik és lehet használni akkumulátor nélkül is.
2015. aug. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egy li ion akkumulátor. csak+- kivezetese van, semmi több
2015. aug. 25. 07:05
 3/6 Szirty ***** válasza:

Kell egy töltő elektronika. A töltő elektronikára rákapcsolod a külső tápláló feszültséget, ami akár napelem, akár hálózati adapter lehet, mindegy.

Az akkura meg a terhelést.


A töltő áramkör fogja tudni mikor mennyire, mennyi ideig töltse az akkut és mikor van feltöltve.

Jobb minőségű töltő áramkör a terhelést is kezeli és az akku kimerülésekor lekapcsolja a terhelést megelőzve a mélykisütést ami tönkreteszi az akkut.


Máshogy nem nagyon lehet. Persze lehetne két diódával meg ellenállásokkal bohóckodni, egyszerű meg olcsó, de az akkut nyírja (kínai megoldás).

2015. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
huh tudnál ebayrol linkelni nekem? mert nem tudom pontosan milyet keressék. hálás lennék :)
2015. aug. 25. 16:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem életképes elgondolás hogy ugyebár ha 2akku párhuzamosan van bekotve akkor egyszerre merülnek le mert egyik a másiknak ad toltest ha van különbség. ez nem működhet napelem+akkuval? hogy itt is az akku adja az áramot de a napelem kisegitti de amint annnyit ad a napelem amennyi kell, vagy többet akkor az akkut is elkezdi tölteni. parhuzamosba így lenne nem?
2015. aug. 25. 16:45
 6/6 Szirty ***** válasza:
Nem szoktam e-bay-ozni.
2015. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!