Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A házimozimnál mi célt szolgál...

A házimozimnál mi célt szolgál az a funkció hogy a hangerőket külön minden hangszórónál -10 és +10 közt lehet állítani?

Figyelt kérdés
Amúgy meg ha a vol+/- gombot használom az egésznek 0-60 közt lehet állítani... Mi célt szolgál az hogy -10 és +10 közt lehet külön-külön egyesével állítani minden hangszóróját azon kívül hogy amelyiket állítom az vagy hangosabban vagy halkabban szól?...

2015. szept. 18. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Soha nem volt ilyenem, így csak gyanítom, hogy arra jó, hogy nem mindig tudsz optimális körülményeket kialakítani magadnak. Így az adott helyzethez tudod igazítani a berendezést. Pl. ha nem középen helyezkedsz el, hanem kissé jobbra, akkor a jobb oldali hangokat erősebben hallod, a bal oldaliakat gyengébben. A szabályozóval ezt ki tudod egyenlíteni.

Bocs, ha marhaság, én erre gyanakodom.

2015. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
így belegondolva logikus amit írsz, de akkor viszont azt nem értem hogy mért nem lehet teljesen elnémítani, csak lehalkítani?
2015. szept. 18. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene elnémítani?

A vol (hangerő) gombbal szabályozod az összes hangszórót egyszerre.

2015. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, meg van olyan hogy sl- meg sl+ és stb... de pl azért gondoltam az elnémítást hogy ha éjszaka filmezek mikor tesóm és vagy szüleim már pihennének vagy aludnának akkor lehúzni az összes hangerejét teljesen némára és csak azt hagyni meg ami hozzám legközelebb van...
2015. szept. 18. 14:15
 5/6 A kérdező kommentje:
mikor kinéztem neten a hangszórót erre gondoltam hogy erre jó, csak aztán mikor megvettem kiderült hogy nem lehet teljesen elnémítani azt amelyiket akarom külön-külön, csak csökkenteni a hangerőt
2015. szept. 18. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Marhaság, amit írsz:)

Házimozi tervezésénél erre sehol nem fognak gondolni, nem ez a lényege. Beállítod egy optimális állapotra és akkor mozizol, amikor nem zavar senkit, a tervező is ezt vette alapul. Egyébként a mély hang az, ami a legjobban terjed falon keresztül, a magas távolabbra terjed, de a fizikai akadály sokat gyengít rajta, ezért ha a mélynyomót kikapcsolod, akkor zavaró a legkevésbé.

2015. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!