Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Iweld Gorilla Pocketpower 140...

Iweld Gorilla Pocketpower 140 vagy Alfaweld MMA 130 inverteres hegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés
Otthoni barkács munkára kéne csak.

2015. okt. 30. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A kettő közül az iWeldet szeretem, az Alfaweldet annyira nem ismerem, de pár éve teljesen jókat írnak róla, akik megemlítik. iWeld Monkey 1660-am van, nagyon küldi. Ma ez az azonos kategóriás gépük. Az adataik gyakorlatilag egyformák, az iWeld teljesen jó gép, kofferben adják, kisebb... A mögötte álló csapatról tudom, hogy jó arcok.


Igazság szerint barkács célra mindkét gép túlzás, de legalábbis kicsit elit. Ami nem baj egyáltalán, ha a célja az, hogy könnyen lehessen jó munkát végezni. Inverteres gépnél még ügyelni kell nagyon arra, hogy por ne érje (nem a közelében flexelek, zárt térben járó gép mellett inkább nem is, időnként körbefújom levegőpisztollyal, szekrényben vagy dobozban tárolom), nem szeret -10 fok környékén vagy lejjebb állni, de működtetni se nagyon kellene olyankor, pont olyan érzékeny páralecsapódásra, mint mondjuk egy tévé, tehát ha bevittem télen a hidegről a meleg lakásba, akkor órákon át el lehet felejteni, és be kell vinni, mert -10-en nem lesz jó az elkóknak, és persze nem szeret ütéseket kapni, leesni, nemigen szeret nagyfrekvenciás gyújtású AWI géppel egy testen lenni, meg összességében, erőteljesebb, "kisipari" használat mellett pár évre rövidül az élettartama, hacsak nem külön valami ipari szörnyeteg félmillióért ugyanazokkal az adatokkal, plusz egy víz- és porállósági tanúsítvány, meg valami nagyon hétpróbás zavarszűrés oda-vissza. :)

2015. nov. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!