Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "MIC OUT" és...

Mi a különbség a "MIC OUT" és a "LINE OUT" csatlakozások között egy rádiós mikrofon vevőegységén? Melyiket kössem a kamera mikrofon bemenetére?

Figyelt kérdés
annyit tudok, hogy az egyik kétszálas, a másik pedig 3 pólusú XLR, de a gyakorlatban milyen különbséget fogok tapasztalni a kettő között ill. egy kézikamerának melyik a jobb?
2015. nov. 28. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A line out nem tartalmazza a tápot a mikrofon részére.

De neked nem is kell.

2015. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó és akkor most melyiket kössem be? a kamera csatlakozója ad 3,0 V-ot, de a vevőegység csatlakozóján nem lehet mérni (egyiken se) semekkora feszültséget.
2015. nov. 28. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:

A kamera mikrofon bemenete milyen csatlakozós?

Vagy egyáltalán a kamera típusa?

2015. nov. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a kamerának van külön 3,5 -ös stereo jack aljzata MIC bemenet céljából.

egyébként a Sony CX-320E típus.


Próbáltam párat, csak az a gond, hogy vagy zajos vagy zúg-búg, szóval sehogy se akar jó lenni. ezért lennék kíváncsi, mégis mi lenne a tökéletes megoldás akkor.

2015. nov. 28. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a kamera csak kapacitív mikrofont kezel, 5 voltot ad neki.

[link]


Ha mégis mást szeretnél (a rádiós cuccot), le kell választani a tápot amit a kamera ad ki és a mic out csatornát válaszd.

A táp leválasztásra kb 100 nF kondi kell.

Ehhez fel kell áldoznod egy kábelt.

Valakinek már csináltunk hasonlót itt a gyakorikérdéseken, de nem Sony gép volt.

Sajnos nincs lehetőség visszakeresni.

2015. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi a segítséget, hát én azt tuti nem fogom tudni megcsinálni, csak most ideges lettem, mert rendeltünk több ilyen rádiós mikroport szettet is, és ezek szerint hiába. tehát akkor ne is reménykedjek, hogy ez akármilyen rádiós mikrofonnal fog működni? én meg arra tippeltem, hogy esetleg a frekvenciába zavar be valami ... de akkor nem.


egyébként rámértem most már kíváncsiságból a kamera jack aljzatának a feszültségére és csak 2,8 V-ot ad ki, nem 5 V-ot. A mikrofon vevőegységének kimenetein pedig nem lehet mérni semekkora feszültséget.


Azon agyalok, hogy elég sok gyártó árul mikroportokat (pl én egy Voice Krafttal szenvedek és + ilyeneket is rendeltünk még), amelyeknek ugyanez a kimenete hátul, és akkor egyiket se lehet használni a kamerákhoz? ez azért nagyon durva, gondolom, páran már befürödtek vele.


Találtam kifejezetten kameramikrofont, de azok 90%-a vezetékes (és külsőleg is ad neki tápot mindegyik típus 1,5-3,0 V között), vagy találtam speckó kameramikrofonnak nevezett mikroportos adó-vevőegységet, de azok 130-140 ezer körül vannak.


Ennyire speciális dolog lenne ez? Akkor lehet h jobban járunk, ha maradunk a vezetékes megoldásnál és azt megcsináljuk pl 30 méteresre de persze kondi mikrofonnal/mikroporttal?

2015. nov. 28. 19:40
 7/8 A kérdező kommentje:

lécci magyarázza el valaki, hogy mi a speckó annyira a kifejezetten kameramikrofonokban, azaz mégis miben tér el a kimenő jel, hogy azt rögtön be lehet vinni a kamerába, és állítólag baromi jó minőségűek is. de miért? milyen jelet ad ki, miben tér el a "sima" rádiós mikrofon vevőegységének a kimenő jeltől? hiszen ez is rádiós ...


pl:

[link]


mondhatnánk h azért, mert drága, na de van 65 Euroért is ... az meg már viccesen olcsó, mégis állítólag nagyon klassz minőségű


[link]

2015. nov. 28. 20:58
 8/8 A kérdező kommentje:

sőt, Konig 50 Euroért, na ez nem kutya, ilyet akarok ....


[link]

2015. nov. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!