Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hosszabbitó elosztót bele...

Hosszabbitó elosztót bele lehet dugni másik hosszabbitó elosztóba, hogy igy elérjen a konnektorba?

Figyelt kérdés

tehát két hosszabbitót dugok egymásba és a végén a 220 konnektorba

lehetséges ez igy?



2015. dec. 29. 16:13
 1/6 vurugya béla válasza:
Igen, én csináltam és OK.
2015. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2015. dec. 29. 16:16
 3/6 Szirty ***** válasza:

Próbáld ki. Sikerül?

Akkor lehetséges!

2015. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen csak a villanyszerelőktől hallottam, hogy nem feltétlen jó ötlet elosztót elosztóba dugni
2015. dec. 29. 16:48
 5/6 Szirty ***** válasza:

Ez teljesen így van, nem feltétlenül jó ötlet.

De te nem ezt kérdezted, hanem azt hogy lehetséges-e.


És hogy mik a feltételek amiktől nem jó ötlet?

Ezek:

Túl nagy terhelés, túl sok összedugott elosztón.


Hogy mennyire jó vagy rossz ötlet a te (és minden más) esetedben az attól függ milyen keresztmetszetű vezetékkel szerelt elosztókat milyen hosszan mekkora terheléssel használsz. De azt ugye nem írtad mit akarsz meghosszabbítani, mekkora a terhelés stb.


Ezért nézzünk extrém eseteket a könnyebb megértés érdekében:

1. 4-5 30 méternyi TESCO gazdaságos kínai (kiciócó) elosztót összedugsz és a végére csatlakoztatsz egy mikrohullámú sütőt, hegesztő gépet, automata mosógépet, porszívót, hősugárzót (vagy ezek tetszőleges kombinációját) az nagyon rossz ötlet, ne csináld!


2. ha 1-2 elosztót 10 méternyi hosszan összedugsz és a végére bedugod a TV-t vagy a telefon töltőt az semmi problémát nem okoz.

2015. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 számitógépet dugtam össze két ismeretlen eredetű hosszabbítóval :D
2015. dec. 30. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!