Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árammal hogy lehet úgy fűteni,...

Árammal hogy lehet úgy fűteni, hogy központi fűtés legyen?

Figyelt kérdés

Azaz ne helyiségenként legyen egy konnektorba dugott fali panel, vagy egy olajradiátor.

Van vmi olyan készülék, mint a vegyestüzelésű / gáz-kazán?

Ami csak egy helyen használja fel az áramot, és azt osztja szét a teljes házban?

Ha van ilyen, kb. mennyi a fogyasztása?


2015. dec. 30. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Üsd a gooleba: villanykazán enter

Sok oldalt kapsz, válogathatsz..

Teljesen mindegy, mivel látod el melegvízzel a radiátoros fűtési rendszered, ez lehet villany is...

Most, hogy rezsicsökkentés van, kész Hawai...

2015. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, nézem
2015. dec. 30. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta..a csövekben keringő víz, vagy bármilyen alaklmas közeg nem tudja, hogy a kazánban mi fűti fel..akár fa, gáz, villany...stb..szólsz egy szerelőnek, hogy építsen be saccperkábé 5-10 kWattnyi fűtőtestet a kazánba, aztán ha kész, leszóltok Paksra, hogy adjanak egy kis atomot rá, mert villannyal kezdtél fűteni...


persze csak vicceltem, mert az ötlet kiváló.

2015. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

már olvasgattam a témában, mióta az első válaszoló írt.

lennének kérdéseim, amik 4-5 honlap böngészése után sem derültek ki:

hogy számolom ki, hogy a ház m2-e alapján mekkora teljesítményű kazánt kéne vennem?

mekkora tartály szükséges a víznek? nagyon kevés a hely, szinte a falon sincs helyünk. egy 120 l-es van jelenleg a használati víznek, még egy akkorát esélytelen, hogy fel tudjunk tenni valahova.

2015. dec. 30. 18:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismétlem magam..

Googleba beütöd: kazán teljesítmény számítás > ENTER

Segítek, egyet ide linkelek, de van több is:

[link]

2015. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm. de a kulcsszóra kerestem, már vagy 6-8 oldalt megnéztem, kalkulátort ott nem találtam.

igaz, eddig csak a működési elveket tanulmányoztam.

majd holnap keresek vmi kalkulátort a víztartályhoz is.

2015. dec. 30. 19:54
 7/11 A kérdező kommentje:

tartályhoz nem találtam kalkulátort.

ez a teljesítmény pedig szerintem nem az, ami nekem kell, mármint a kalkulátor.

a végén felsorolja a fűtési lehetőségeket, de az áram nincs közte.

2015. dec. 30. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:

"hogy számolom ki, hogy a ház m2-e alapján mekkora teljesítményű kazánt kéne vennem? "

Kérdésedre: ott a válasz a linken, azzal ki tudod számolni a teljesítményt.

Nincs közte a villany? Teljesen mindegy, mivel állítod elő a kívánt teljesítményt. A villany egyébként megközelíti a 100%-ot.

Persze a villany azért nincs közte, mert egy cég kalkulátorát használod, aki nem gyárt elektromos kazánt, és ahhoz, hogy vásárolj tőlük és meg tudják adni a kazántípust, és árajánlatot tegyenek, ahhoz persze hogy kell, hogy mivel akarsz fűteni!

Azért egy fűtési rendszer összeállítása, hogy alig tudsz valamit egy fűtési rendszerről nem egészen megy csak a netről, de az alapdolgok leszedhetők...

[link]

Benne van a tágulási tartály, csak egy kicsit bogarászni kell a neten... Aztán van amiben nincs.

2015. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben is van tágulási tartály, de azt hiszem, ha meglátod, hogy milyen teljesítményű hálózat kell, elgondolkozol...

2015. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok szakértő, így köszönöm a linkeket.

Át fogok mindent bogarászni, kérlek pár nap múlva majd térj vissza ide, vagy írhatok majd privátot?

Most is árammal fűtünk, a teljesítménynövelést pedig így is - úgy is szeretném megcsináltatni, egyszerűen szükség van rá.

Nagy hidegekben eddig ha mentek a fali panelek, + mikro, mosógép, már nem bírta.

Idén eddig szerencsénk volt, nem volt hideg.

De nem fűtjük azt a szobát, ahol nem vagyunk.

2-3 fali panel megy, remélem, hogy az egyetlen kazán nem fog többet fogyasztani, mint a jelenlegi 2-3 (nagyon kemény hidegben 4-5 is ment egyszerre, ebből 3 fali panel, 2 olajradiátor) készülék.

És ha ugyanannyit, vagy akár kicsivel többet is fogyasztana, nekem akkor is megérné, hogy végre központi fűtés legyen, ne ez az "itt bekapcsolom - ott kikapcsolom" módszer.

2015. dec. 30. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!