Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van értelme az Uhd tvnek?

Van értelme az Uhd tvnek?

Figyelt kérdés

Az a vicc, hogy még olyan adás sincs, amit sugároznának olyan felbontásban, igy kérdés, mi értelme ennek a tvnek ? mennyivel adja ki jobban mondjuk a sima HD adásokat, mint egy full hd tv ?

Akkor inkább érdemesebb egy nagyobb 109 centis 1080p jobb minőségü tvt venni nem ?


2016. jún. 16. 14:49
 1/5 anonim válasza:
Jobb egy 3D-s tévét venni . Nemrég vettem az első TV-met (Samsung, 80cm, 3D, Smart) új és jó árban, még mindig nagyon jól megvagyok vele és szépen visszi az adásokat !:D Ha UHD Tv-t veszel (Gondolom Ultra HD-ra gondolsz) akkor azon gondolom jobb lenne a HD a filmeknél . Nekem még nem volt UHD tévém de ajánlanám a 3D-t (HD és 3D filmeket is vissz egyszere) . Zöld pacsit adj ha segíthettem .
2016. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 remenyo ***** válasza:

Az első kérdésedre válaszolva, valószínűleg ugyanaz mind a 2 tv-n a "csak" 1080p adás.

A második kérdés egyénfüggő. Ha pl van erős számítógéped, lehet a tv-n 4K ban játszani. A wikipédia szerint egy uhd tv több színt tud mutatni [link] , de ez a tv-s adásnál ugyanúgy mindegy, szerintem adásban tömörített képen észrevehetetlen a különbség. Röviden: Ha tv-t szeretnél nézni: 1080p. Ha nagy felbontású csodaszép képeket, 4k-ban játszani (a mostani konzolok is "csak" 1080p-ben tudnak játékot renderelni.), 4K youtube videókat szeretnél nézni: UHD TV

+ most lesz az olimpia, valószínűleg 3D-ben is fogják sugározni, a 3D meg általában "még csak" a HD tévékben van(szerintem).

2016. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm értem, háát szerintem még várat magára a dolog, hogy uhd legyen, szerintem még egy 5-10 év hogy a szolgáltatók kitalálják az Uhd sugárzást is, majd akkor megéri, addig meg egy sima 1080p ami jobb. 3D.. ugyaigy, nem rossz, csak, ez is olyan hogy nincs normálisan elérhető adás rá, pc játékon kivül. amúgy meg nem játszok annyit
2016. jún. 16. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Max 2 év. Már fojnak a próbasugárzások, persze azok egyszerre négy HD csatornán jönnek, (Egy UHD csatorna) és speciális dekóder kell hozzá.
2016. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4k TV-k legtöbbje már okos TV netes csatlakozással, jelenleg 4k-s youtube videókat lehet rajta nézni, bár ezek a videók még rövidek, pl. drón felvételek városokról. A full HD is állítólag jobban néz ki rajta mert valamilyen algoritmussal finomítja az éleket. De biztos pár év után már a 4k adás teljesen hétköznapi dolog lesz :)
2016. jún. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!