Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális multimeter biztosíté...

Digitális multimeter biztosíték csere?

Figyelt kérdés

Van egy VC 830L digitális multiméterem, és pici hülyeséget csináltam... és a multimeter mindenhol -1-et mutat, illetve van egy elem jel, ahol (+,-).

A leírásban, ha (-,+) van akkor lemerült az elem, de itt fordítva van, tehát a leírásból következtetek, hogy a biztosítékot kell kicserélni. A Leírás annyit mond, hogy ha biztosítékot kell cserélni, akkor az elem felett a két csavart ki kell csavarozni, azt viszont nem mondja, hogy hol van a biztosíték.

Tehát, valóban biztosítékcsere, vagy elírás, és egy elemcsere?



2016. júl. 25. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Le kell venni a hátlapját és a nyomtatott alaplapon van az többnyire üveg biztosíték.
2016. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt/van ilyened, vagy csak gondolod? mert leszedtem a hátlapját, de hirtelen semmit nem találtam.
2016. júl. 25. 15:52
 3/9 A kérdező kommentje:
és ezt a biztosítékot kicserélni pénzben mennyi? kb?
2016. júl. 25. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem csak elemcsere,ha a biztosíték lenne szakadt akkor semmit nem mutatna a műszer.
2016. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez a helyzet, hogy ugye, elemcserénél (-;+) mutatna, de (+,-)-t mutat, hát, nem nagy pénz egy elem, azzal is megpróbálkozunk
2016. júl. 25. 15:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit kellene látnod(az enyém nem pont az a típus de többnyire hasonlítanak egymásra)

[link]

Nem hinném hogy lenne kétféle (+,-),(-,+)kijelzés,szerintem elírták a kínaiak.

Az enyém azt írja "Biztosítót ritkán kell cserélni,ilyen eset fennállása általában a műszer hibáját jelenti."

(200mA/250V)-os biztosíték kell bele.

2016. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen hasonló, amint tudom megnézem, köszönöm az infókat!
2016. júl. 25. 16:24
 8/9 anonim ***** válasza:

100% hogy nem biztosíték probléma.

Nincs benne olyan dolog amit megjavíthatnál, így mehet ajtótámasznak.

Vehetsz másikat 3 ezer forintért.

Annyi a különbség hogy az enyém annak idején 80 ezer körül volt és nem lehet kinyírni, van benne védelem.

A tiédbe ennyi pénzért nem jutott.

2016. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen, én sem cserélném el semmiért a negyedszázados korú Fluke 85-met. :)
2016. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!