Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ti hogy tartjátok rendben az...

Ti hogy tartjátok rendben az email fiókotokat?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy hogyan célszerű a fiót kezelni, beállítani, hogy sok levél esetén se legyen káosz benne.

Szoktátok ezt telefonos Gmail appal is csinálni, és hogyan. Csak tippeket szeretnék, köszönöm.



2016. júl. 30. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármely oldalon, szolgáltatáson regisztrálom az e-mail címem, a levél értesítéseket, hírleveleket letiltom. Sajnos ennek ellenére is előfordul, hogy kapok kéretlen leveleket olyan oldalakról amire regiaztráltam, ezeknél a levél aljában közölt linken keresztűl iratkozok le.

Volt, hogy így sem sikerült, ezért írtam e-mailt az oldal üzemeltetőjének és úgy oldodott meg a probléma.

Szerencsére az abszolút kéretlen leveleket a Gmail nagyon hatásosan szűri, tehát meg sem jelennek a beérkező levelek között.

2016. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Nem tartok üzeneteket a mail fiókomban. Addig vannak ott, amíg offline levelezővel le nem töltöm őket, akkor onnan törlődnek (mindegyik).


SPAM szűrőt nem használok, mert már többször előfordult, hogy fontos levél került SPAM-ek közé ahol időigényes böngészgetni az eltévedt üzeneteket.


Nem regisztrálok sehol azzal a mail címemmel amin a lényeges üzeneteimet forgalmazom, arra másik mail fiókot használok, hogy ne öntsön nyakon a SPAM áradat.


Így is beesnek SPAM-ek, amikről nem próbálok leiratkozni a SPAM alján lévő leiratkozó linkkel, mert azzal csak olajat öntök a tűzre (spambot ráharap és felértékeli a címem ami miatt még több SPAM jön).


Az oldal üzemeltetőjének sem írok, mert a SPAM szinte mindig hamis feladótóval érkezik, semmi értelme oda írni.

2016. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam inkább, hogy ti hogyan rendszerezitel a bejövő maileket? Hogy kategorizáljázok, archiváljátok e?
2016. júl. 30. 18:46
 4/6 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%

Mindig minden e-mailt elolvasok, vagy törlök. Ha regisztrálok valahova, és elkezd hírleveleket küldeni, azonnal leiratkozok, ha nem érdekel. Ha érdekel, de nem olvasom el azonnal, akkor is olvasottnak jelölöm, megcímkézem és archiválom. Ha esetleg kedvem lesz elolvasni (általában nem), akkor rászűrök a címkére. Ha valamiről nem tudok leiratkozni, akkor spamnek jelölöm.

Addig marad egy e-mail a beérkezettben, amíg feladatom van vele, ha már nincs, akkor archiválom. Később ha kell, akkor a keresővel keresem meg. Rendszeresen címkézek, akár még szűrővel is feladó szerint automatikusan.

2016. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit elolvastam, vagy legalábbis már nem fontos azt archiválom. Ha később kellene, akkor kulcsszavak alapján visszakeresem.

Én Google Inbox-ot is használom, az szétválogatja jelleg szerint is.

2016. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Szűrőkkel meghatározott szempontok szerint különböző mappákba irányítom a bejövő leveleket.

A több éves leveleket általában törlöm. A fontos leveleket már akkor arhiválom amikor megérkeznek, de a levelezőben is meghagyom (néhány évig ott maradnak azok is törlésig).

2016. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!