Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arduino/Genuino témában...

Arduino/Genuino témában milyen oldalakat ajánlotok? Kezdőknek, új hobbi lesz :D

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Tavir 60 napos tanfolyam, ingyenes, jó :)

Ezen kivül elektromanoid.hu

no meg referenciának az arduino.cc :)

2016. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Amúgy mennyire nehéz megtanulni, főleg, ha fősulin párszor megbuktam majd 20 éve elektromosságtanból? Egyetemen mondjuk automatizálásból ötös voltam, de abból csak arra emlékszem, hogy a számítógépen vacakoltunk valamivel, ami szimulálta talán siemens plc-ket, amikre azóta se volt semmilyen szinten szükségem.

2016. aug. 30. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó hír: inkább hasonlít az automatikára, mint a villamosságtanra. Persze haladóbb szinten nem árt az elektronika sem, de elég sokáig el lehet jutni enélkül, csak a kész modulokkal, amik leveszik az alkatrészméretezés és illesztés terheit a válladról.
2016. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jól hangzik, bár sulin kívül egyikkel se foglalkoztam, az meg eléggé rég volt :D


Amúgy elkezdtem nézetni a youtubeos videókat: https://www.youtube.com/watch?v=grU7eNPBRxk&index=1&list=PLT..


és jó bulinak néz ki. Szerintem, egy starter kit-be mindenképp belevágok. Lehet ezt venni valahol Magyarországon? Vagy Arduino store? Esetleg a kínai oldalakon lévő koppintások milyenek lehetnek?


Feltettem a céges masinára a szoftvert is, de piszkosul gyorsan konstatáltam, hogy arra még jó ideig nem lesz szükségem :D

2016. aug. 30. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom még javasolni, mielőtt belevágsz az építésbe, hogy a C nyelvvel ismerkedj meg, tanuld kicsit, legalább a mutatókig bezárólag. Ha ez megy és kialakult egy kis programozói gondolkodás, már gyerekjáték lesz az Arduino.


A starter kit-tel kapcsolatban

Nekem az összes Arduino-s cuccom kínai másolat és mindegyik működik rendesen, egyszer sem volt komoly probléma velük.

2016. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

C nyelvet online hol tudom megtanulni?


Te hol vásárolsz? Banggoodot meg ebayt néztem eddig, elég tűrhető árak annak a másolatokra

2016. aug. 31. 21:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én autodidakta módon az Arduino-val tanultam meg egy kicsit, aztán egyetemen volt egy külön tárgy csak a C-nek szentelve.
2016. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még, ebay-ről szoktam vásárolni.
2016. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabor_1987 válasza:
Én ezt ajánlom: [link]
2016. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!