Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Makita kézi gyalu, erő nincs,...

SeniorDog kérdése:

Makita kézi gyalu, erő nincs, alig használt, a forgórész szénkefékkel való érintkezői, amik egymás mellett vannak, egyforma ellenállásúak, ellenben az egyik szénkefénél erős szikrázás, hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod, pucold meg a forgórészt, ellenőrizd a szénkefetartók stabilitását, a csatlakozók jó érintkezését. A Makita jó gép, én is elfogadnám. Cserélj szénkefét ha tudsz, és nézd meg, hogy a szénkefe simán le tud e csúszni a forgórészhez. Esetleg nem lötyög e a helyén..
2016. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kefenyomás fontos, ne szoruljon a kefe a taróban.
2016. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kefék szinte újak, szétszedtem a gépet, darabokra. A kefetartóban szépen csúsznak, nem azzal van a gond.
2016. szept. 17. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Be van koptatva ívesre?
2016. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen. Tökéletesen illeszkedik a forgórészhez.
2016. szept. 17. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a forgórész zárlatos. Hiába egyformák az ellenállások látszólag, egy-két menet összeégése esetén pár század ohm a differencia, amit a legtöbb multiméter nem mutat ki. Meg kellene vizsgálni egy speciális forgórészmérő műszerrel. (Olyan műszer, aminek két ívelt vasmagos tekercse van, kívülről a forgórészhez illeszkedik, kézzel körbe kell benne forgatni óvatosan, és ha valami nem oké, jelez egy lámpa...)
2020. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!