Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Összekötöttem 4 ceruza akkumul...

Összekötöttem 4 ceruza akkumulátort sorosan, így tehát a feszültség 1.2v+1.2v+1.2v+1.2v= 4.8v, ezt egy 4-5 voltos töltővel feltudom-e tölteni hogy nem szedem szét őket?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 23:01
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fel tudod, igen.
2016. szept. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nem fognak tönkretenni tőle ??
2016. szept. 24. 23:59
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha a fesz. pontosan stabilan 4.8V, akkor nem.

Nem tudom milyen akksik, de tudni kellene, hogy max. mekkora árammal lehet tölteni. Erre már vannak spéci töltők is ám és akkor nem kell vacakolnni.

2016. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Nem lehet.

Főleg ha a töltő alatt te egy hálózati adaptert értesz.


Ezzel kapcsolatban nagyon sokan élnek tévhitben.

Az akkumulátorokat a gyártó által meghatározott áram/feszültség/idő karakterisztikával kell tölteni, aminek a betartásához töltő elektronika szükséges. Az adapterekben ilyen nincs, azok egyszerű fix feszültségű áramforrások.

Ez a karakterisztika függ az akku kapacitásától, fajtájától (Li-Po, NiCr-Ni, Ni-Mh) stb.


Szóval az akkut nem úgy töltjük, hogy rábaxunk feszt oszt jóvan.

Lehet így is néhányszor, de nem lesznek hosszú életűek.

2016. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Most látom, hogy hülyén írtam a dolgokat.

Sóval az utolsó hozzászólónak van igaza, csak én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Neten van sok ilyen kapcsolás töltőáramkörnek, szóval érdemes azokból kiindulni, adapterrel nem igazán érdemes és nem is éri meg.

2016. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!