Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Wi-fi router jelerősségét...

A Wi-fi router jelerősségét miben határozzák meg? Ha erősebb routert vennék mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Edimax BR-6228nS V2 N150 routerem van, de a hálószobában már szakadozik a jel. Próbáltam utánaolvasni, de nem minden tiszta. Kinéztem egy Linksys N300 E1700 routert. Ez bizonyos adatokból erősebbnek tűnik, de nem akarom feleslegesen megvenni. Ti ajánlanátok ezt?

Laptopról online filmnézésre, ill. online játékra használom a netet, speedtest szerint 24/09 Mb/s-os jelenleg. Előre is köszi a válaszokat.



2016. okt. 4. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Méretben meg van adva, hogy mekkora a maximális hatótávolság. Egy átlagos falra ha jól emlékszem plusz 5 métert kell számolni, vastag vályog falra többet. Ehhez jön, hogy ne legyen le árnyékolva, illetve olya frekvencián üzemeljen, hogy a háztartási kütyük ne befolyásolják a vételt.
2016. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, Én először egy wifi analizer programmal megnézném, hogy nem e valaki másnak a wifi van ugyanazon a csatornán és esetleg az zavarja jeledet. Nálam volt ilyen. Akkor csak simán át állítottam a wifi-met(a router-ben) más csatornára és újra ment rendesen. pl: win 10: [link]


De az is lehet, hogy a laptop wifije nem jó. (driver hiba)

Más eszközzel is gyenge a jel?

2016. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánajárok ezeknek a dolgoknak is!
2016. okt. 5. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!