Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha az autó aksija terhelés és...

Ha az autó aksija terhelés és generátor nélkül napközben 12,4 V, akkor az jó eséllyel fagyban már nem fog beindulni, igaz?

Figyelt kérdés

szóval csere?

mennyinek kéne lenni amúgy a minimum fesz-nek terhelés és generátor nélkül? akit eddig kérdeztem, az mind állítja, hogy simán 13 felett...


2016. okt. 6. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Akiket kérdeztél soha nem láthattak autóban használt ólomakkut teljes töltés (autóban töltődés) után 1 óra "pihentetést " követően 12,8 felett.

Nem igazán a feszültség a paraméter az elhasználódásra, hanem az áramleadó képesség.

A 12,4 még jó is lehet, ugyanakkor a 12,6 is lehet majd gyenge.

Hány éves az akku? Merült-e le valaha 0-ra (égvehagyott világaítás)? Volt-e valaha is töltés probléma?

Megfelelő a töltés, ha legalább 13,9 max. 14,4V és alapjáraton sem kisebb 13,5-nél.

2016. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megy a motor akkor kell legyen 13 felett. Allo motorral 12,4 az eleg jo.
2016. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor megnyugodtam köszi, csak volt már pár alkalom mintha nehezebben indult volna, de lehet h semmi extra.

nem , nem volt soha olyan h lemerült nullára, bár az igaz h eléggé igénybe van véve az aksi, sok minden megy róla az autón (egy átlag személyautóhoz képest azért bőven kétszeres a terhelése), és kb 3-4 éves. na majd rámérek akkor úgy is, ahogy írtátok.

2016. okt. 6. 22:43
 4/7 A kérdező kommentje:
és az áramleadó képességet hogyan, mivel tudom megmérni?
2016. okt. 6. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos lehet mérni egy akkus diler üzletben. Vagy inkább akku szervizben.
2016. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ja értem, de szóval sima voltmeterrel akkor sehogy ezek szerint (sajnos csak ennyire vagyok én magam képes :D).
2016. okt. 7. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Házi körülmények között nem lehet sajnos.

Vannak akkuteszterek, amik vezérelten terhelést akasztanak rá (100-200-400 stb. ampert), közben mérik a hozzátartozó feszültséget, ez már sokat elmond, és akkor még ugye a hőmérséklet, ami keményen befolyásolja a mért értékeket ugyanazon akkunál is.

Nekem van régimódi terhelő villám, ami terhel és közben mér, de az csak a régi cellás akkuhoz jó, cellánként vizsgál.

2016. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!