Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha két db aksit teszek az...

Ha két db aksit teszek az autóba, + 1 ugyanakkorát, mint ami gyárilag benne van, akkor generátort is kell cserélni?

Figyelt kérdés

Egy sürgősségi betegellátó autó, és egyedi engedélyes megkülönböztető jelzés van / lesz rajta, azaz sziréna + villogók.

Ahogy összeszámoltam, kb 165 W a fény + kb 140-150 W a sziréna, és ez elég alultervezetten számolva, de ennyi ami biztos. Ebből persze a sziréna csak menet közben és szakaszosan megy, tehát az nem terheli folyamatosan az aksit, viszont az a + 165 W fény biztosan, akár órákon át is.


Úgy tervezem, hogy a csomtartóba teszek még egy 64 Ah-s aksit, és párhuzamosan összekötöm valami jó vastag kábellal az első aksival.


Így sztem biztosabb a dolog, de az a kérdésem, hogy a generátornak tök mindegy, hogy mit tölt, max fele olyan lassan fog csak tölteni (na meg amúgy is mindig fölé van tervezve gyárilag ahogy tudom), vagy kifejezetten károsítja a generátort, ha nagyobb aksit kell neki töltenie?


(olyan választ ne adjatok lécci, hogy menjek szakemberhez, mert már voltam kifejezetten a leginkább ajánlott autóvillamosságisnál, sajnos vidéken vagyok, nincs nagy kínálat, na most a vége az lett, hogy nem csak nem akartam elhinni, amit művelt, hanem még kifejezetten kárt is okozott, nem is kicsit. Sajnos ahogy látom, max telefonkihangosítókhoz és autórádiókhoz vannak szokva, de ez már nem igazán fekszik nekik.

(olyan is aranyosságokra gondoljatok, hogy pl fordítva tette fel a kocsira a hangszórót, azaz hátrafelé szirénázott, és amikor kiakadtam rajta, megmagyarázta, hogy higgyem el az úgy jó, aztán levágott a hangsugárzó tölcséréből, mert szerinte nem fért oda, ettől is dobtam egy hátast, hiszen ezek nagyon precízen, mm-re ki vannak számolva akusztikailag, de nyilván neki ott a műhelyben hangos volt ...... stb stb, lényeg, hogy annak is az lett a vége, hogy szerelhettem át én magam az összeset, amit voltak szívesek ilyen fantasztikusan beszerelni abba a kocsiba, és hát köszönöm, de ebből még egyszer nem kérnék inkább).


Szóval ez nem játszik, magam akarom megcsinálni, és én úgy gondolom, hogy nem teszek ezzel így rosszat, csak nyilván kellően le kell fogni az aksit meg nagyon védeni kell a kábeleket, nehogy tűz legyen, de az én véleményem az, hogy max lassabban fogja tölteni az aksikat, de nem károsodik ettől a generátor. Oké, ezt mondom én, az én ismereteimből kiindulva, de szakember vagy netán aki nem szakember de ért hozzá vagy csinált már ilyet, az mit mond erre?)


köszi


2016. okt. 7. 12:33
 1/7 Trafó1 ***** válasza:

Párhuzamos kapcsolásnál nagyobb áramot tud felvenni a több aksi ez árthatna, de szerintem nem fog főleg ha azt veszed figyelembe, hogy egy teljesen lemerült aksi is nagy áramokat vesz fel míg egy majdnem feltöltött már alig alig, tehát a gyári aksi is váltakozó terhelést kíván a generátortól.

Amúgy szerintem fesz és áram szabályzó van beépítve no meg biztosíték így nem tudod tönkre tenni mert max kiég a bizti.

Szereld fel a kütyüidet és az első héten kiderűl mire elég a generátor teljesítménye.

A világítást csináld ledesre akkor nem lessz 165 w

teljesítmény igényed. (mondjuk az 12 volton 14 amper ami nem kevés)

2016. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trafó1 ***** válasza:
vxvy
2016. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utoljára a dinamónál volt áramszabályozás.

A generátor nem terhelhető túl.

E tényből kifolyólag ha a nagy terhelés állandóan fennáll, akkor az akkuk merülnek, ha csak időszakosan, akkor időnként töltődnek is.

Ajánlatos az elején pár hónapig akku töltöttséget sűrűn ellenőrizni, s így fogalmat alkotni az egyensúlyhoz képesti helyzetről.

2016. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(Utoljára a dinamónál volt áramszabályozás.

A generátor nem terhelhető túl.)

De ha akarjuk, a generátor jelleggörbéjét, miszerint egy bizonyos áramnál nem megy feljebb a leadott teljesítmény, végülis hívhatjuk szabályozásnak is.

2016. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ez a szabályozás hogy működik? adott egy érték neki h pl ha törik ha szakad, az mindig 70 Ah-t tud leadni max, és ráköthetek én 10 aksit is egyszerre, akkor se tudja a nagy áramfelvételi igény tönkrevágni a generátort, azaz pl hiába pl 450 az igény, az akkor is csak max 70-et ad le szabályozottan?
2016. okt. 7. 23:04
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


"(Utoljára a dinamónál volt áramszabályozás.

A generátor nem terhelhető túl.) "


ezt kifejtenéd kicsit? tényleg nem akarom tönkre vágni a kocsit, szóval jó lenne biztosra tudni. amit írtál, az azt jelenti, hogy akkor se terhelhető túl, ha 85 aksit töltök egyszerre?

2016. okt. 8. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!