Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Baj, ha valakinek nincsen...

Baj, ha valakinek nincsen profilképe Facebookon?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért igen? Ha nem, miért nem?

2017. jan. 15. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem sincs. Kb 10 eve tan egyszer bejelentkeztem de meg nem volt idom azotabujra belepni es kepet feltolteni.

Szerintem ezzel nincs gond, miert kellene a nekem egy fotot egy amerikai gepre ramasolni ?

2017. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azért lehet gond, mert így nehezebben találnak meg. De, ha az jobban esik, megadhatsz olyan infókat, hogy melyik suliba jártál, hol dolgozol, stb, és akkor könnyebben megtalálnak.
2017. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A profilkép lényege, hogy ha pl. Nagy Renátának hívnak, akkor is megtaláljanak és ne egy idegent jelöltelek be.
2017. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Akkor nem baj ha nincs profilkepem mert nem hivnak nagy renatanak.

Most megnyugtattal.

2017. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
PÉLDA -.-
2017. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem jelölsz be senkit akkor nem gond. Engem bejelölt egyszer egy kolléga a szomszéd irodából, nem volt profilképe, semmilyen képe. Qurvára idegesítő az ilyesmi, mert nem tudod mit lépj.
2017. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs ,és a közeli ismerösök igy is tudják hogy ki vagyok ,mert tudják nevemet.
2017. jan. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:

"igy is tudják hogy ki vagyok ,mert tudják nevemet."


Talán nem ment át a lényeg?

Vagy 20 ember is lehet akit pont úgy hívnak mint téged... :)

2017. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a profilkép segít azonosítani, hogy ki vagy, mert lehet több ugyanolyan nevű ember is. azon kívül a képed megjelenik kommenteknél, csoport beszélgetéseknél, ahol a nevedet nem mindig írja ki a FB, viszont kép alapján azonosítani tudnak, hogy ki is vagy. ha nincs képed, akkor elveszed ezt a lehetőséget az ismrőseidtől, hogy vizuálisan tudjanak azonosítani akár az üzenőfalukon, akár chatekben.

sokan nem a saját arcképüket használják profilképként, hanem egy színészt, vagy mást, ami nekik valamiért ideológiailag, vagy bármi miatt fontos. hogy mások mennyire tolerálják, hogy nincs, vagy más van a profilképeden, az meg az ő dolguk.


engem sokszor bejelölnek olyanok, akiknek sem a neve, sem a profilképe nem árulha el, hogy ki is ő. az ilyeneket vissza se szoktam jelölni, mert fogalmam sincs, hogy kicsoda. ha már ismerősöm valaki és meglátom, hogy nem ismerem fel se profilkép alapján, se név alapján, akkor általában törölni szoktam, mert ha nem derül ki az adatlapjáról, hogy ő kicsoda, akkor nyilván nem vagyunk elég közeli ismerősök.

mondjuk én akkor is törlöm az ismerősöket, ha saját képük van kint és a valós nevüket használják, csak már nem érzem elég közelinek az ismeretséget, nem szoktunk beszélgetni és nem is nagyon látok rá esélyt, hogy fogunk még valaha. mert akkor meg minek az az ismeretség a FB-n?

akikkel meg aktívan tartom a kapcsolatot (legalább FB-n), szoktunk beszélni, követem a megosztásaikat, stb, azokról általában a valós név helyett használt humoros/fedőnév és nem valós profilkép ellenére is tudom, hogy kicsoda és marad a kapcsolat.


szakmai FB csoportok közt is ismerek olyat, ahonan kivágnak, ha nincs valós profilképed és valós neved, mert egy komoly szakmai közösségben nem elfogadott a kamu név és kamu kép, ott vállald fel az igazi arcod és neved, vagy ne akarj részt venni a szakmai társalgásban. más fajta csoportokban persze elfogadott lehet bármi más is.


ha pl. ismerkedni próbálsz a FB-n, vagy FB segítségével, akkor sem túl bizalomgerjesztő, hogy bejelölsz egy ellenkező nemű egyént és se az arcod, se a neved, se semmi rólad nem derül ki. az ilyen elég erősen átverés, kamu gyanús. miért akarna bárki az ismerősei közt látni egy fantomot?


szóval relatív, hogy mennyire szükséges a profilkép, vagy mennyire nem. a döntés a tiéd, de a következményeket is neked kell viselned érte, pl. hogy mit gondolnak rólad mások ez alapján és hogy reagálnak rád.

2017. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pld. Szabó Zalán vagyok. Szerinted hány ilyen van?
2017. jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!