Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumlátor hiba, vagy leégett...

Akkumlátor hiba, vagy leégett nyáklap?

Figyelt kérdés

Van egy drágább 2 ledes, zoomos akkus fejlámpám(nem a 2e-ftos), ez ami most nagyon menő. Ami 4 féle módban működik(100%fény, 50%, SoS, 100%kék fény) egy gombbal.

Minden előzmény nélkül a hibái a következők:


-Bekapcsolás után nem lehet továbbléptetni.

-Sokszor magától kezdi váltogatni magát.

-Egyáltalán nem lehet kikapcsolni, csak az akku kivételével.

-Teljes töltés után is ha leveszem az áramról, fele akkora a fénye.


Standard két noname china 18650-es ULTRAFIRE akku járt hozzá, de már a vétele után a kék fénye pislákolt, magától gyengült-erősödött-kialudt.

A lámpa vezetékei nem sérültek se belül-se kívül.

A gomb környéki részen futó vezetékek is sértetlenek.


Szerintem az akksi a hibás meg a 500mah os kis tőltő, lehet túlfeszültséget kaptak, és szabályozatlanul adja a lámpába.

Van egy kis karácsonyi házikóm amiben kb. 300 kis vékony vezeték fut, és 6 féle színt produkál szintén egy gombbal indítva. Ez a kis ház ha merül onnantól kezdve egy színt tud csak produkálni, és nem tud tovább váltani, de amint fullos elemet kap, működik a váltás.


Egy hozzáértő vagy hobbi szerelő segítségét kérem, aki konyít ezekhez a többfunkciós kütyükhöz.



2017. jan. 21. 00:59
 1/3 Szirty ***** válasza:

De ja vu

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


Ahogy sejted, a jelenség oka lehet alacsony akku fesz.

Meg kell mérni a kapocsfeszültséget üresen, bekapcsolva és töltés közben.

A mérésből lehet következtetni arra hogy az akku jó vagy rossz.

2017. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem érte víz a belsejét? Mert attól átgalvanizálódnak a fóliák és egy zöldes rézvegyület réteg köti össze utána bizonyos fóliákat, ami ellenállásként viselkedik és az sok minden nem célszerű dolgot tud művelni. megnézted már a panelját ilyen szempontból? Nekem is van ilyen fejlámpám és már ble néztem kíváncsiságból. Csak a zoomos lámpa fejet nem tudtam szétnyitni. Az valami nagyon trükkös módon van összerakva. Semmi nem bontható rajta látszóval, hogy szétnyíljon, még szerencse, hogy az elektronika nem abban van. :) Azt a kínai piacon vettem ha jól emlékszem 3.500,-Ftért. Máshol többért árulják, de jól működik azóta is ez az olcsóbb is.

Láttam már korábban ugyanezt egy hétvégi kipakolós piacon talán 6.500,-körül, de gondoltam, hogy megnézem mennyi a kínain és tényleg megérte mert azóta is jól működik.

2017. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jav.

"Semmi nem bontható rajta látszóval, hogy szétnyíljon."

Semmi nem bontható rajta látszólag, hogy szétnyíljon.

2017. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!