Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Számítógépem belassult...

Ragó Vince kérdése:

A Számítógépem belassult segítségre lenne szükségem! Valaki esetleg?

Figyelt kérdés

A szóban forgó gép 3 éve került hozzánk újonnan és aggaszt hogy akkor még simán elfuttatott játékokat, de mostmár egyáltalán nem, sőt olyannyira hogy a böngészőt is több ujraindítás után tudom csak megnyitni. Azt vettem észre kb. Fél éve hogy az internetes játékaimban mikor a meccsbe tölt éppen tíz húsz perceket kell várjak. Nagyon rossz volt mert játékokban büntetèst is kaphatok érte de nem zavart hiszen csak ritkán lépett fel a probléma akkor újraindítottam és jónapot. Mostanra viszont olyan súlyossá vált a helyet hogy egy újraindítás 30 percet vesz igénybe és mire elindítom a böngészőt 45 percnél járunk.

Szerintem ennek a gépnek semmi oka nincs arra hogy ennyire és ilyen szinten balassuljon. Bár nem értek hozzá és ezért kérdezem hogy vannak e esetleges megoldások amelyek segíthetnek. Már 2x újraraktuk a gépet most win10 fut rajta. Ez a helyzet remélem tudtok segíteni.



2017. febr. 13. 23:28
 1/10 la99 válasza:

Háát. Sokminden lehet. Esetleges hogy valamilyen hardver haldoklik.

Nagyon fontos a fizikális tisztítása a gépnek. Ha felmelegszik, veszt a teljesítményéből(minden portól szabadulj meg mert az szigetel). Programok lassú betöltése lehet hogy a merevlemez miatt van. Lehet hogy a merevlemezed szarakszik. Egy ssd sokkal jobbá tenné a helyzetet.

CCleaner nevű ingyenes program a fölösleges file-okat távolítja el a gépről, ami szintén lassíthatja. Futtass egy töredezettség mentesítést, hátha segít.

Ennyit tudtam mondani, sok sikert!

2017. febr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 köszi az ötleteket!

Jöhetnek még

2017. febr. 14. 00:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Ami nem kell állandóan, azokat másold át egy külső merevlemezre. Aztán takarítsál Ccleanerrel.
2017. febr. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Első kábé elmondott mindent.

Proci hűtő bordái közt állhat már a por rendesen, azt ki kéne takarítani, lehet, hogy a túlmelegedés az egyetlen gond.

Vinyót sem ártana tesztelni.

Van rendszermeghajtón elég szabad hely?

Ha felkerült valami adware, nem biztos, hogy újratelepítéssel megszabadultál tőle. Főleg, ha újratelepítetted ugyanazt az adware-rel megspékelt progit. Adwcleaner futtatása javasolt.

2017. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ha eddig nem win 10 volt rajta lehet azért mert a win 10 valamivel többet zabál :/
2017. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

90% hogy a probléma a billentyűzet és a szék között van.

Milyen konfiguráció? Mennyi memória?

Ha telepakolod programokkal, ne csodálkozz, ha belassul.

2017. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"a win 10 valamivel többet zabál"

Hát a win7-hez képest javult a helyzet. :D

2017. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hdd töredezettség mentesítés, esetleg tele van vírusokkal, ha semmi sem segít érdemes újrarakni és csak a legszükségesebbeket telepíteni
2017. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"hdd töredezettség mentesítés"

Tényleg, az sem árthat.

2017. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válszokat most állol neki :)
2017. febr. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!