Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem veszik le sokszor...

Miért nem veszik le sokszor az emberek a fényerőt a készülékeiken amikor majdnem teljesen sötét a környezet?

Figyelt kérdés

Konkrétan azokra a szituációkra gondolok amikor pl moziban ülök és előttem pár sorban valaki előveszi a mobilját és látom, hogy max vagy ahhoz közeli fényerőn olvassa a messenger üzeneteit aminek ugyebár fehér az alap háttere és ez nem kicsit tud zavaró lenni olykor.


Vagy a másik kedvencem mikor buszon valaki sötétedés után a laptopját használja hasonló mértékű fényerővel amikor szerintem teljesen szükségtelen.


Tudom ez kissé kötözködős hangvételű kérdés és ahogy az itteni embereket ismerem valószínű, hogy majd kapok is ezért beszólásokat, de tényleg nem értem mire jó ez az ilyen embereknek és azért is írtam ki ezt, mert meglepően sok embernél tapasztalom ezt.


A készülékek akkumulátora is tovább kibírná, és szerintem az ő szemüknek sem lehet olyan jó amikor már kitágult, sötéthez alkalmazkodott pupillákkal felnyitják és ekkora fényerőn laptopoznak, mobiloznak?



2017. febr. 21. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ezt énsem értem.

Előző telefonomnál mindig alkalmazkodó fényerőt használtam és az jóvolt.

Mostanin 90%-ban legalacsonyabbon van, és ha kint vagyok, akkor felnyomom, egyébként meg leveszem, mert a szemem hozzászokott és ha nincs világos, akkor már szószerint fáj a retinámnak ha ilyen a telefon.

2017. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
erre most komoly kerdest varsz? :D nem veszik le, mert csak. valoban zavaro, de semmit nem tudsz vele csinalni.
2017. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Mert nincs agyuk. Sokaknak már az automata fényerő bakattintása is magas szintű professzionális fokozat.
2017. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
77%
Mert őket nem zavarja.
2017. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb felhasználó nem akar semmit beállítgatani, testreszabni. Úgyis írhatnám, hogy az átlag felhasználó igénytelen.
2017. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két okból nem veszik le a fényerőt:

1, nem is tudják, hogy le lehet

2, nem érdekli őket


Édesanyám pl 10 cm-ről, lendületből bök rá a telefon kijelzőjére minden egyes érintés helyett. Hiába magyaráztam el ezerszer neki. Ez alapján egy fényerőállítás az már űrtechnika számára.


Hasonló dolog a vaku indokolatlan használata. Pl tüzijáték fényképezés, focistadionban fényképezés, stb. Tényleg ilyen sokan vannak, akik nem értenek hozzá.

2017. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen; én sem tudtam sokáig, hogy le lehet venni! Aztán valaki megmutatta, és azóta este, lefekvés előtt mindig letompítom.
2017. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!