Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Véletlenül a húgom ráöntötte...

Véletlenül a húgom ráöntötte a körömlakkot a laptomomra, letöröltem acetonnal, viszont foltos lett és kifehéredett a helye. Mit tegyek, hogy eltüntessem a helyét? Mivel tudnám lefesteni, lekenni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
laptopmatrica
2017. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, elfelejtettem mondani, hogy ez belül történt, a gombokra cseppent és az egér részre.
2017. jún. 28. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Még az is lehet hogy a billentyűzet tönkre fog menni.
2017. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem folyt be a billentyűzetbe (nagy mázlim volt), csak a tetejükre cseppent és miután megszáradt, acetonba mártott fülvájóval óvatosan letöröltem. Csak kifehéredett, foltos lett, főleg az egér körül.
2017. jún. 28. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Körömlakkal le tudod festeni :)
2017. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nehez, mert a billentyuket meg ki lehet cserelni, ha rondak, de az eger (gondolom a touch padre gondolsz) nehezebb ugy.

Attol fugg, ha a festeket hozta le akkor bukta, de ha valami raszaradt vagy ilyesmi, azt meg lelehet kaparniremelem segitettem, esetleg kepet tudsz kuldeni?

2017. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tölts fel képet.

Így enélkül nehéz mit mondani, bár ezzel sem láthatunk bele.


Függ a műanyag anyagától, lehet az aceton reakcióba lépet valamilyen összetevővel, és kioldott több anyagot belőle, ez ezért gond, mivel elvékonyodhatott az a rész, sőt mi több, akár be is oldódhatott az alsóbb részekbe, de akár az is lehet, hogy egy felületi kopás elleni réteget szedett le, vagy simán egy külső díszítő festék réteget.


Egy szerelő megtudná nézni, hogy a műanyag rész belső oldala is olyan-e, vagy sem. Ha oylan, akkor lehet gond belőle, hiszen ha pár csepp is gőz-gázfázisban az elektronika részébe került, akkor ott idővel sok galibát okozhat, de ehhez szerelő kellene.


Hasonló esetet láttam, akkor egy ráfestett tetkót akartak leszedni így, és bizony került az elektronikába is valamennyi (bár állítása szerint nagyon vigyázott, és szerinte egy csepp se ment be- ami biztos, de valahogy gázfázisban bejutott), és az alaplap egy részét megsértette (kb egy fél kis ujj körömnyi, tényleg kicsi). Ott is kivilágosodott az acetonos rész. Mindez kb 3/4-1 év múlva derült ki, de akkor már az alaplapnak csere volt (mondjuk nem volt egy nagy tétel, de akkor is galibát okozott).


Nehéz jó laptop- műanyag festéket találni, mivel lepattogzanak. Ahogy ellőttem írták, a legjobb egy matrica, ha olyan helyen van, akkor pedig jobb úgy hagyni.

Ha nagyon zavaró, akkor szervizben tudnak különböző színeket adni, ami pár ezres tétel (tényleg pár ezer), és biztos a minőség, nincs rizikó. (perzse ha gyöngyházat, meg ilyen olyan francos dolgokat akarsz, akkor hamar fellehet tornázni az árat).

Ha a billentyűzet gombok, akkor azokat cseréld le, azt felesleges lefesteni.

pl:

[link]

2017. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!