Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek még ki használ...

CheeseMan02 kérdése:

Szerintetek még ki használ WIN XP-t a mai világban ahól már Win 10-is van?

Figyelt kérdés
Kérlek válaszoljatok

#Szerintetek valaki használ Win XP-t #Windows XP-t #Win Win 2000-ert?
2017. júl. 9. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ipari alkalmazásoknál még mindig gyakori a Windows XP. Annak már rég kijött minden gyerekbetegsége és a rendszergazdák is jól értenek hozzá, mely modulokat kell letiltani, hogy biztonságos legyen, de a szükséges programok fussanak rajta.
2017. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor voltam egy közigazgatási hivatalban, minden gépen XP ment. Sőt rengeteg hivatalos ügyintézési oldal Internet Explorer 11-re van leginkább támogatva, és olyan technológiákat használ amit az új böngészők már tiltanak és általuk el sem érhető az oldal vagy nem működik megfelelően. Lassan és nehézkesen állnak át az újításokra vagy egyáltalán nem.
2017. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
A mi családunk még mindig rendszeresen használja, mivel csak az fut el az asztali számítógépen. Ezenkívül van egy használhatatlanná vált Windows 98-as asztali számítógépünk, ami csak porfogóként üzemel, meg 2 laptop, mindkettőn Windows 10 fut. A laptopokat csak én és nővérem használjuk, anyumék és az öcsém maradtak a jó öreg Xp-nél.
2017. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Autóiparban dolgozok mérnökként. Nem egy olyan gépünk van, amin még mindig DOS fut és ezekkel a gépekkel gyártunk a legnagyobb márkáknak is. Windows XP-s gépből is van rengeteg, nem olyan egyszerű a csere, hiszen sok programunk nem támogatja a Win7/Win10-et. Amúgy a szüleimnnél is mindkét gépen az fut. Nem mai vasak, de arra amire ők használnak egy gépet, arra tökéletesek. Azokona vasakon pedig az XP fut a legstabilabban. Amúgy múltkor láttam, hogy a T betűs hipermarket önkiszolgáló pénztárain is XP fut még.
2017. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan, akik nem csak közösségi oldalakon, nem csak kommunikációra, és filmnézésre használják.

Aki dolgozik vele, és sok eszköze van, sok programmal, amit egyszer jól beállított, nem kevés időt befektetve, az nem fog váltani. Én sem.

Ha van egy összelőtt rendszer, megvásárolt rohadtdrága programokkal (kb. oprendszer tízszerese, darabja), esetleg olyan hardverekkel, amikhez már nincs driver W10 alatt (mert célhardver, vagy mert már régi, pl. egy sokéves Hig-end külső hangkártya, ami ma is pont olyan jó mint régen.), szóval ha van egy működő rendszer, amit valaki munkára használ, akkor nem fogja magát napokra kiejteni a munkából, csak hogy meglegyen Bill Gates szíve vágya, hogy W10 legyen a gépen. Lehet hogy a programnak már nincs újabb verziója, ami hibátlanul menne w10 alatt. Vagy valami összeakad valamivel... csomó olyan gond, aminek az elhárítása értékes időt és pénzt vihet el.


Én is ilyen vagyok. Az elmúlt 15 évben letöltött értelmes programok telepítője megvan, böngészők telepítője megvan, XP SP3 frissítés megvan, hardver elemek legutolsó XP alatti drivere megvan, ha bármikor bármelyik szükséges driver vagy program online elérhetősége megszűnne, újra tudnám rakni a gépet XP-vel. Két példány biztonsági másolat mindenről + felhőben egy csomó doksi.

Ha ellehetetlenítik az XP-vel netezést, majd veszek valami filléres netbookot a nethez, munkára marad ez a gép.

2017. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Néhány bankautómatán is windows xp fut :)
2017. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az brit haditengerészet új repülőgéphordozóján, az MS Queen Elizabeth gépein is XP fut...

[link]

2017. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 AntZ ***** válasza:
Ipari robotokon használnak még régebbi widows-t is, mint az xp.
2017. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nagyon sokan,mivel új gépet vásárolni már alapból drága,én ezzel foglalkozom, és a 'filléres' netbookokon is Windows 10 van ugyan, de laggolnak, alig használhatóak.Konkrétan teljes újratelepítést nem tudnál csinálni,mert a BIOS-ig nem jutnál el.(mert kezelhető már nincs is, pl. QUWIIK laptopoknál nincs kezelhető bios,a HDD-ra feltesznek mindent lelockolják a rendszert,és kész.)


Most jelenleg egy Windows 2000-t telepítek,hardver elavultsága miatt.

De mivel használható a PC ezert nincs értelme kidobni.

2019. okt. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pl Vistát használok, de előtte Win ME volt tájat.
2020. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!