Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a legjobb megoldas egy...

Mi a legjobb megoldas egy eloadas hangjanak rogzitesere?

Figyelt kérdés

A terem kb. 80 nm, az eloado pedig mikrofonba beszel, hangszorokon jon a hang. Van egy felvevonk (Zoom H4N), amit a kollegak eddig ugy hasznaltak, hogy a hangszoro ele tettek a felvevot... Mondanom se kell, hogy ez mit eredmenyezett.

Ket opcionk van: venni egy osztokabelt a mikrofonhoz, es bedugni a felvevobe, ezzel az a baj, hogy minden osztokabel amit talaltam, tul rovid ehhez.

masik: venni egy kis csiptethetos mikrofont, amit csak a felveves celjabol racsiptetunk az eloado ruhajara, ezzel viszont az a baj, hogy fogalmam sincs, a kis mikrofon mennyire zavarna a nagy mikrofont?


2017. júl. 21. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A mikrofon és a hangszóró között milyen hangtechnikai eszközök vannak (mikrofon, hangszóró típusa se árt, ha megírod)?

Azért kérdem, mert szinte biztos, hogy kinyerhető a mikrofon előerősített jele, így már rengeteg lehetőség adódik a további rögzítésre.

2017. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most szoltak, hogy a mikrofon egyebkent kabel nelkuli, es ugy kapcsolodik a hangszorohoz. Hozza kell tennem, hogy mindezt 2000 kilometerrol intezem, szoval nincs nalam egyetlen eszkoz sem. Mi a pontos info ami kene a mikrofonrol es a hangszororol, megkerhetem hogy nezzek meg? Egyebkent hogyhogy ehhez koze van a hangszoronak, ha egyszer a hangnak a diktafonba kell mennie a mikrofonbol, es nem a hangszorobol?
2017. júl. 21. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A montos típusszám érdekel, ami alapján meg tudom találni gugli-n az eszközök specifikációját.


Ha csak nem valami nagyon kompakt rendszerről van szó, akkor a vezeték nélküli mikrofonnak kell legyen egy vevőegysége, ami már vezetékes módon kapcsolódik a hangszóróhoz ill. az azt meghajtó elektroniká(k)hoz.


Általában így szokás:

mikrofon -> mikrofon vevője -> előerősítő vagy keverőpult -> végerősítő -> hangfal.


A Zoom H4N-nek van dedikált mikrofoncsatlakaozója külső mikrofon csatlakoztatására, melyet ki lehetne használni oly módon, hogy az előadó mikrofonjának jelét kapja meg. Ehhez valahogyan csatlakoztatni kell hozzá. Amennyiben a rendszerben külön megtalálható az előerősítő / keverőpult / végfok valamelyike, akkor a mikrofon jele kis szerencsével kinyerhető.


Íly módon a Zoom-mal felvett hang egyéb környezeti zajtól mentes lesz.


audiotechnikában lelkes amatőr vagyok, ha egy szakember is olvassa soraimat, lehet hogy talál benne pontatlanságot, de az alapokat szerintem jól leírtam.

2017. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Általában így szokás:

mikrofon -> mikrofon vevője -> előerősítő vagy keverőpult -> végerősítő -> hangfal. "


Általában így is szokás, és gyanítom ebben az esetben valami ilyesmiről van szó:

Mikrofon -> aktív hangfal


Így nincs nagy választék. De jól írták, pontos típus, fotó, link kellene, hátha van megoldás, de a levegőbe beszélve általánosságban nem lehet konkrét problémát megoldani.

2017. júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"a hangszoro ele tettek a felvevot... Mondanom se kell, hogy ez mit eredmenyezett. "


Esetleg valakinek eszébe jutott hogy ne elé tegye?

2017. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!