Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy Drónosok! Mi lenne a...

Nagy Drónosok! Mi lenne a véleményetek ("DRÓN" használattal kapcsolatban) az alábbiakról?

Figyelt kérdés
Kinek tetszik, az az ötlet,hogy "Drón" arénákat építenének ki,a "Drónosoknak", hogy ne legyen annyira drága,az engedély? És ahol kiépíthetnék ezeket az arénákat,csak ott lehetne őket használni? Megvalósítható volna, egy "drón" "Aréna"? Mi a véleményetek erről?

#ötlet #engedély #drón #Drón aréna
2017. júl. 24. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1. Ki építené meg ezeket az arénákat?

2. Szerinted mekkorának kellene lennie egy ilyen arénának, hogy értelme legyen?

3. Mivel a beruházás ára így soha az életben nem térülne meg, mire hasznosítanád még az arénát?

4. Ha 10 éves megtérüléssel számolsz egy aréna esetében, mennyiért adnád a belépőt?

5. A működtetéshez szükséges pénzt milyen más forrásokból teremtenéd elő?

6. A drónosok közül hány százalék lehet, aki zárt helyen szeretne repülni?

7. Mi értelme lenne, hogy drónt csak zárt helyen lehessen használni? Mi van a fotósokkal, filmesekkel, építészekkel, akik elsőként tiltakoznának ez ellen?

8. Mi értelme lenne zárt térbe terelni a drónokat, amikor szabályozva van a légi közlekedés, és ezt a drónokra is ki lehet terjeszteni? (Ahogyan ki is van terjesztve.)

2017. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kezdjük ott,hogy versenyeket lehetne rendezni, mint egy közösséget alkotó láncot,nagy drón piacok közelében. Másod pontban,sokkal több kisméretű drón van a piacokon,mint régen. A filmesekre más szabályok kellenének,ami kedvez nekik. akik hobbi szinten használnák,azoknak biztos tetszene,egy hely,ahol önfeledten használhatnák. Persze oda figyelvén,a részletekre.
2017. júl. 24. 13:29
 3/16 A kérdező kommentje:
így is korlátozzák,de nem éri meg,egy kis szerkezethez,repülési engedély "sok huzavona,rengeteg idő!" Egy repülési engedélyhez viszonyítva, egy 40-50-k ft értékével aránytalan,az ára! De ha lenne egy aréna, legalább biztosíthatnák, a területet, és problémák nélkül lehetne használni. Ha meg repülő teret akarsz nekik,és van jobb ötletet, örömmel olvasnám. :)
2017. júl. 24. 13:37
 4/16 anonim ***** válasza:

Megvalósítható.

Befektetőket szerzel akik pénzt adnak.

Veszel egy csarnokot, vállalkozást nyitsz, beszerzed az engedélyeket és ha a hatóságok már semmibe sem tudnak belekötni, akkor mehet.

Már csak szponzorok kellenek a fenntartáshoz.

Koreában van ilyen például, 3 órára kb 4 ezer forint a beugró.

Ha egy hónapban eljönnek huszan, az már fedezheti a villanyszámlát akár.


https://www.youtube.com/watch?v=KsqIP5iZpAk

2017. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
legalább 1 embernek tetszik az ötlet... :) Mondjuk jogos a kétkedés,de szerintem, ha egyszer beindulna a dolog,csak özönlenének,az emberek. 1. 20 fő 2.körben 40 fő és így tovább! :D
2017. júl. 24. 14:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Csak a #4-es válaszoló sem látja reálisan. Az egy dolog, hogy tetszik-e vagy sem, de ha ilyet írsz, hogy napi 20 látogató fedezné a villanyszámlát, sajnos akkor is el vagy még tévedve. Aztán ott vannak az egyéb közművek, adók, alkalmazottak, stb. Ha mindent kiszámolsz, rájössz, hogy ha nem mennének napi legalább 500-an drónozgatni 4000 Ft-ért, akkor biztosan csődbe mennél.

Aztán tedd fel magadban a kérdést, hogy te hányszor mennél évente napi 4000-ért drónozni ugyanarra a zárt helyre?

2017. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Szerintem a legtöbb embernek egyáltalán nem elégítené ki az igényeit.

Értem az ötletet, csak ahoz, hogy versenyt lehessen rendezni, kategóriákat kell alkotni (ugye nem érdemes összeengedni egy alapvetően filmezésre kiélezett DJI-t, egy racing quad-dal). A másik, hogy sokan nem is erre vágynak. Én pl nem csak azért reptetem, hogy valamit épp csináljak. Hanem azért a látványért, élményért, amit egy 100-150m magasan repülő gép kamerája ad vissza adott esetbsn egy FPV/VR szemüvegen keresztül. Ezt például egy arénában soha nem lehetne megcsinálni.

Vagy vannak olyanok akik a távolságra játszanak, 6-7-8km-re el tudják reptetni a modelljeiket, az ő esetükben ez szintén nem játszik.

Ha meg nem multirotor gépről beszélünk, hanem repülő modellről, akkor a zárt tér eleve kilőve.

Szerintem ez a racing drónosok egy részének lenne jó kezdeményezés, akadályokkal meg mindennel.

2017. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

csak kimásoltam,hogy tudjak válaszolni erre.... "" szerintem a legtöbb embernek egyáltalán nem elégítené ki az igényeit.

Értem az ötletet, csak ahoz, hogy versenyt lehessen rendezni, kategóriákat kell alkotni (ugye nem érdemes összeengedni egy alapvetően filmezésre kiélezett DJI-t, egy racing quad-dal). A másik, hogy sokan nem is erre vágynak. Én pl nem csak azért reptetem, hogy valamit épp csináljak. Hanem azért a látványért, élményért, amit egy 100-150m magasan repülő gép kamerája ad vissza adott esetbsn egy FPV/VR szemüvegen keresztül. Ezt például egy arénában soha nem lehetne megcsinálni.

Vagy vannak olyanok akik a távolságra játszanak, 6-7-8km-re el tudják reptetni a modelljeiket, az ő esetükben ez szintén nem játszik.

Ha meg nem multirotor gépről beszélünk, hanem repülő modellről, akkor a zárt tér eleve kilőve.

Szerintem ez a racing drónosok egy részének lenne jó kezdeményezés, akadályokkal meg mindennel.

""

Csak megkérdezném, van rá felszállási,engedélyed? Hány napos? Melyik hónap? Van 60 ezer forintod reptetni egy

kb 30 ezer-ft értékű drónt, egy engedélyért? gondolom kár érte...

2017. júl. 24. 23:47
 9/16 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Most hogy 3/2 ember azt mondja az ötletedre, hogy nem reális, mással támadsz?

Nem, nincs engedélyem, várom a nagyon beharangozott új törvényt. Ha egyszer lesz, akkor kötök rá egy biztosítást oszt' jónapot.

Milyen 30 ezer forintos gépről beszélsz? Mesélj még. Mint mondtam, a látvány a kedvencem.. a HD felbontás meg annál picit drágább, úgy általában.

Ja meg még valami: ha már itt tartunk, akkor újra megkérdezném, hogy hogyan szeretnél zárt térben használni egy RC repülőt?

2017. júl. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Orfeus ***** válasza:

A kérdező fejest ugrott a drón témában, aztán most valszeg oda meg vissza van tőlük. Persze, azt mondom ha lenne egy ilyen központi helyen akkor világi lenne. De még a kockák sem gyűlnek össze minden nap, pedig elég népes a tábor. Nem beszélve a többi sportolóról, hobbistáról.

Nem érné meg, nem tartná fenn senki.


Az meg hogy ennyi az engedély nem tudom honnan vetted. Elviccelted a dolgot, teljesen bagatel marhaság amit írtál.

2017. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!