Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elkezdenem...

Érdemes lenne elkezdenem hobbielektronikával foglalkozni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban tanulok, a villamosmérnöki pálya keltette fel az érdeklődésemet. Ha kipróbálnám a hobbielektronikát, akkor lenne akár egy kicsi rálátásom is a szakmára, vagy a villamosmérnök teljes mértékben mással foglalkozik? A gimnáziumban szinte csak elmélet van, gyakorlatban nincs semmi tapasztalatom, ezért félek, hogy ha elkerülök egyetemre, ott ez hátrány lenne, vagy ott kéne rájönnöm, hogy ez nem is érdekel.

2017. aug. 6. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel foglalkozol vele ha nem érdekel nem. Ennyi. Mi nem tudhatjuk hogy érdekel e. Én nem vagyok se informatikus se elektronikai szakember, de mégis lebarkacsoltam hogy wifin mennek itthon a kapcsolók, van a szobákban termosztát ami 1 weboldalról az összes vezérelhető, webes a 18 éves klimam is, meg a kerti ontozokut vízszintjét is látom mm pontosan itt benn a szobában. Egy ok volt, érdekelt jópofa dolog.

Mint a neve is mondja hobby elektronika tehát hobby :))

2017. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem te lennél az első villamosmérnök, aki egy égőt se tud kicserélni.

Cserébe viszont sokat kell tanulni, nem adják olcsón.

2017. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Villanymérnök sokféle van, bár az elektronika ma már mindenkinek az életében szerepet játszik.

Nagyon jó ötlet valamennyire is elektromos dolgokkal a valóságban foglalkozni, ha áramkörök összeállításában gyakorlott vagy, akkor mindig te leszel a legmagabiztosabb a mérési kapcsolások összeállításában - sokat láttam olyant, hogy aki a gyakorlatban nem csinált még ilyent, az csak állt a mérőzsinórral a kezében, noha előtte a belépőnél hibátlanul lerajzolta a kapcsolást.

Az életben meg, hát, minél kevesebb alkalmat adsz arra, hogy kinevessenek a hátad mögött, annál jobb neked. :)

2017. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. aug. 7. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!