Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kamerarendszer ellátása...

Kamerarendszer ellátása áramszünet esetén?

Figyelt kérdés
Van egy 8 kamerás megfigyelő rendszer a ház körül. Hogyan oldanátok meg, hogy áramszünet esetén átkapcsoljon? Én arra gondoltam, hogy egy relével csinálnám. Ha van 230V akkor ugye be van húzva és a rendes transzformátorról üzemel a készülék. Ha nincs, elenged és a 12V-os akkumulátorról működik. A kamerarendszer 12V-os, tehát a feszültséggel nem lehet probléma.
2017. szept. 21. 15:46
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

A kamerák tápja 12V, de a rögzítő meg 230V.

Annak is menni kell.

Én szünetmentes tápegységet használok.

2017. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a rögzítő is 12 Voltos, ugyanazt a tápot kapja minden eszköz. 12 Voltos akkutöltős tápegységet használok.

Áramszünetkor akkumlátorról táplálja a rendszert és van akku mélykisülés elleni védelme is.

2017. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Most találtam ezt a kérdést a fórumon, nem tudom aktuális-e még.

Ha már nem, akkor sem árt, ha ezt a problémát egy kicsit bővebben kivesézzük, mivel sokkal összetettebb, mint ahogy elsőre látszik.


A kérdés: Kamerarendszer (táp)ellátása áramszünet esetén?


Áramszünet esetén, a teljes rendszert szünetmentesíteni kell, mert különben nem működik. Nincs élő kép, és nem készül felvétel sem.

Az egyszerű 12V-os akkumulátorra átkapcsolás nem jó megoldás, mert lemerülés közben a feszültség csökken, és erre a rögzítők nagyon, a kamerák kevésbé érzékenyek. Stabil 12V szükséges!

További gond, hogy áramszünetkor a helyi monitor sem működik, így nem láthatjuk, a kinti képeket, nem tudunk meggyőződni róla, hogy azt nem egy betörő okozta-e.

Másik lehetőség, megnézzük okostelefonon, vagy notebook-on. Viszont, ha nincs mobilinternetünk, ez az út sem járható, mert ehhez szükség van az internet működésére is. Ezért az internet modem, és a router szünetmentesítése is szükséges!

Létezik, éppen az ilyen esetek megelőzésére kifejlesztett szünetmentes tápegység család, IP és analóg kamerarendszerekre. Evvel a videorendszer minden funkciója, és az internet szünetmentesítése is - külön kábelezés nélkül, egy helyről - megoldható.

Igényünk szerint - 8 kamera esetén 1.5-24 órán keresztül működik a rendszer áramszünet esetén is!

Ha működési hiba van, akkor a hibakimeneteiről értesítés küldhető riasztórendszeren, rádiós rendszeren, GSM modulon, vagy E-mail-en keresztül a tulajdonos, vagy a távfelügyelet részére.

Ha valakit érdekel a megoldás, természetesen folytatom.

2018. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!