Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha elvágok véletlen egy...

Ha elvágok véletlen egy áramkábelt, (értsd: amit a falba dugok) akkor azt össze lehet forrasztani?

Figyelt kérdés

2017. okt. 10. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Az már nem a te dolgod lesz, mert te kisvártatva tepsziben fogsz feküdni csendesen.


Egyébkén meg fizikailag lehetséges, de veszélyforrás lehet. Ha nem valami nagyon speciális vezetékről van szó, s nem extrém hosszú, akkor én a helyedben cserélném. Nem jelentős összeg.

Kábel egyébként mit keres falban?

2017. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra gondolt,hogy egy készülék hálózati kábelét össze lehet e forrasztani, a "falba dugok" pedig valószínű,hogy konnektorba akart lenni. Erre a kulcs szavakból következtettem, a hosszúból. :)
2017. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, csak a trágárságig jutottam el.

Arra is igaz, hogy életveszélyes buherálni, s vegyen inkább újat.

Persze az ereket össze lehet forrasztani, meg szigetelő szalaggal körbe tekerni (vagy csokival összekötni), s az egészet még pluszban leszigetelni (mondjuk egy megfelelő belső átmérőjű gumicsővel), de egyrészt ronda, másrészt kontárkodás és baleset vagy tűz lehet belőle.

2017. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül tiltja a szabvány a készülékek kábelének kókányolását!
2017. okt. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy új készülékkábelt, 1000 helyen kapható.
2017. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A falba nem lehet dugni a kábelt. Ott lenni kell egy konnektornak legalább.
2017. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!