Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Arduino starter kitet és/vagy...

Arduino starter kitet és/vagy modulokat egyéb alkatrészeket honnan vegyek/vennétek? Ebay, hestore vagy más?

Figyelt kérdés

El akarok kezdeni arduinóval ismerkedni, 8051 -es tapasztalataim már vannak. Rendeltem uno R3 -t, kettőt is kínából 1000/db ért még 1 hete (itt boltba majdnem 3000), de az 1 hónap míg megjön. Nézegettem rengeteg kínai ingyen posta opciós kit van ebayen, de elkezdtem számolgatni és kb hasonló áron lehetne ezeket hestore -ból venni, persze ott lenne postaköltség. Plusz lehet van adó, ha kínából jön, ezért most megtorpantam. Ti honnan szerzitek/szereznétek be? (1602 LCD, g90 servo stb).

És vajon megéri azért kitet venni, hogy megkapjam a részletes projekt leírásokat vagy könnyedén beszerezhető netről?

Köszi előre is a segítséget!



2017. okt. 15. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ebayről vettem, teljesen jó. A kínai eladó csak mintafeladatokat ad hozzá. Nem egész 10 rongy volt.

Hestore-on ez 13 ezer rongy + szállítás, bár pár napon belül megkapod...

ez is jó wwebshop

[link]

2017. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ebay, Aliexpress hogyha raerek. Egyszerre keves dolgot szoktam rendelni, igy sokkal olcsobb a posta nelkul.


Ado (afa) csak akkor kerul ra, ha 22 euro felett van, a postakoltseg nelkul. Ha sokat rendelsz, tobb csomagban erdemes.


Az Ardunino peldakodok bennevannak a letoltheto programozo-kornyezetben is, illetve ha nem valami nagyonextra cucc akkor ezer peldakod van a neten. Csak ezert nem erdemes Kitet venni, csak ha olcsobb mint kulon. (Meg praktikus ha van otthon tobb cucc, nem kell megint 1 honapot varni ha ki akarsz probalni egy szenzort.)

2017. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy tételesen válaszoljak mindenre:


- Főként AliExpressről rendelek: Ott a legolcsóbb,

hiszen közel van a forráshoz

- Ingyen posta ne keverjen meg, kint támogatást lehet i-

génybevenni rá, az állam átvállalja a postaköltség egy

részét, hogy segítse az exportot. A fennmaradó részt pe-

dig beleépítik az árba. Na de még így is sokkal olcsóbb.

- HEstore is Kínából rendel :)

- Az olcsó Arduino R3 többnyire CH340G chippel van sze-

relve, az eredeti pedig ATMega16-al. Ez az USB-Serial

átalakító része. Semmivel sem rosszabb.

- Kínából akkor lesz adó, ha 6000 ft felett van, amit

rendelsz (sőt, még e fölött, csak kerekítek). Ezt úgy

szoktam áthidalni, hogy több eladótól rendelem meg

ugyanazt a terméket ha több kell, így egyrészt mennyi-

ségre egyezni fog, másrészt az eladók is külön ütemben

postáznak. Volt csomag, ami itt volt kb másfél hét alatt,

míg a másik több, mint 1 hónap volt, ugyanaz a termék,

csak más eladótól.

- Közel 1000 Alis rendelés után már kialakult, melyik

eladó mennyire megbízható, milyen gyors, és milyen minő-

séget küld. Ez alapján már kialakult a prioritás, hogy

kitől is rendeljek.

- Kitet akkor éri meg rendelni, ha mindent fel tudsz

használni belőle. Ellenkező esetben nem kizárt, ha rá-

szánod az időt, hogy olcsóbban összeszeded mindazt, ami

neked kell.


Egy-egy alaplaphoz, szenzorhoz mindig van "library",

példaprogramok, és mivel nagyon sokat foglalkoznak ezzel,

elég jó támogatása van: fórumok, különböző weboldalak,

felhasználók által készített kódok, tele van az internet

velük. Nekem még nem volt olyan, hogy fél órán belül ne

találjak meg hozzá bármit (bár többnyire fél perc alatt

volt az eredmény, de volt már ritkaság, amit keresni kel-

lett, de ahozz is lett leírás).


Nagy készletem van ebben a témakörben, ha konkrét dolog

kell, írj pm-et. Ha van belőle, akkor annyiért adom,

amennyiért kintről vettem.

2017. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 18. 22:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja annyit még, ha valaki hasonló dilemmába van a hestore egy merő átverés az árakat alapból nettóba írja, külön kell beállítani, hogy a bruttó (valósan fizetendő) árát mutassa és úgy már nagyon nem éri meg.
2017. okt. 18. 22:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ár alatt ordas nagy betűkkel van kiírva ez:


* A megjelenített ár az egyéni beállításnak megfelelően nettó (ÁFA nélküli) ár, mely már tartalmazza az esetleges egyedi kedvezményt, szállítási költség nélkül. Módosításához kattintson a fejléc ikonjára.


Esetleg el is kéne olvasni háborgás előtt.

2017. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Plusz arra is gondolni kéne, hogy nekik ezt külföldről behozni alapból +27% áfa és a vám megfizetése után lehet, ergó miért vagy meglepődve, hogy drágább, mint a kínai verzió?

Itt már full eredeti Arduinot árulnak:

[link]

Mocskos drága. A kitet meg se nézd, még az én hajam is égnek állt.


Ez meg BRUTTÓ 13 rongy és a szállítás, pár napon belül a kezedben van.

[link]

Vagy veszed 10k-ért a kínaiaktól és megkapod 1-1,5 hónap alatt. Tudok ajánlani jó eladót ebayen.


Illene azt azért már felfogni amúgy, hogy vagy olcsóbb és soká jön vagy drágább de hamarabb megkapod. Nagyon régóta így van ez a kínai cuccoknál.

2017. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyrészt elolvastam te szerencse csomagg másképpen nem háborognék itt te csodabogárka. Másfelől még mindig ugyanúgy rohadt pofátlanok, de mintha nem értenéd. Nem nettó áron veszed tőlük! A nettó ár kvázi irreleváns (persze áfa vissza térítés meg hasonlók de egy átlag vásárlónak lényegtelen) és mégis alapból a nettót írja. Na ez a pofátlanság.
2017. okt. 18. 22:55
 9/12 anonim ***** válasza:

De ember, oda van írva, hogy nettó....... A szemedet kiszúrják vele, hogy nettó. Akkor????

Nyilván bruttó áron veszed, le is írtam, hogy van kit BRUTTÓ 13 ezerért, csak ugye át kéne állítani. Vagy elővenni egy számológépet, hogy mennyi az annyi...

Ebayen meg 10 rongy és vagy jó vagy nem.

2017. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nem érted a lényeget, hát meg se nézi az ember a fejlécet, hogy "ár ÁFA nélkül" hát látom, hogy forint van ott, akkor nyilván az eladási árnak kéne lennie. Egy olyan normális webáruházról se tudok, akik alapból a nettót írják, így meg se fordult a fejembe, hogy "ja ez a nettó". Ez vagy sunyiskodás vagy figyelmetlen programozás, de inkább sunyi. Nem hőbörgök, ez szimplán nem helyes így, ennyit állítok.
2017. okt. 19. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!