Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen apple laptopot erdemes...

Armin99 kérdése:

Milyen apple laptopot erdemes venni? Arertek aranyban melyik a legjobb es ami meg jopar evig jol fog szolgalni. Vagy esetleg legyen a windows-os?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy laptopra be ruhazni amit fokent netezes,filmnezes,photoshop es vidovagasra hasznalnek. Fontos szempont meg hogy az akumulator sokaig birja, es konnyen hordozhato legyen. Szivesen fogadok barmilyen ajanlatot .Esetleg jobb lenne egy windows-os laptop ? Hosszu tavra tervezem.

2017. okt. 29. 02:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Át tekintetében mindegy, hogy Apple vagy Windows-os laptop. Egy tényleg ugyanolyan minőségi laptop árában, mint a MacBook, nincs jelentős eltérés. A MacBook nem a 160 ezres Tesco-s fröccsöntött borzadálynak az ellenfele, hanem pl. Dell XPS, MS Surface, jobb HP-k. Ami az Apple mellett szól : nagyon jó az akksija. Volt egy fogyasztóvédelmes teszt is erről. A Dell-től kezdve mind hazudozik össze-vissza az üzemidőről, egyedül az Apple hozza az ígért órát, sőt azt is túllépi. Szervízben is Apple gépek voltak legkevesebbet. Erről is volt felmérés. Én is azt látom a környezetemben, hogy a legtöbb (98 %) Macbook akksija évek múltán is sok órát kibír. Ezzel szemben az ennyi éves Windows-os laptopoktól - hacsak nem igen minőségi üzleti gép - csoda a 2 óra is.

Photoshop, videóvágás, hosszútávra tervezel követelmények alapján én Pro MacBook-ot javasolnék. A sima (nem Touch ID és Touch Bar) 13-as Pro nem éri meg. Több teszt alapján is hasonló a teljesítménye, mint a sima Macbook vagy Air. Nagyon egy kupacban van ez a 3 gép. Egyébként én magamnak sima Macbook-ot tervezek venni. Amelyik országban mi élünk ott 70 - 100 ezerrel olcsóbb, minden Apple gép, miközben az átlag fizetés majdnem 10 x annyi, mint Magyarországon. Csak azért írtam ezt le, hogy lehessen látni ezek nem mindenhol luxus cikkek. Hamár itt tartunk, akkor én a helyedben valamelyik szomszédos vagy közeli Uniós országból rendelném meg. Lehet olcsóbban kapni, mintha 27 % áfával veszed meg, de garancia ugyanúgy érvényes Magyarországon is. Hihetetlen, hogy pl. a Macbook árából több mint 100 000 Ft áfa. Visszatérve a Pro-ra, a Touch ID-s 13-as laptop már jobban megéri, mint a sima, de ha a 13-as Pro-t pl. 16 GB memóriával és i7 procival kéred, akkor már inkább jobban megéri a 15-ös Pro, mert így már hasonló az ár. Mint mondtam, egy hasonló tudású, minőségű Dell, HP laptop is lesz ennyi árban.

Lenovo-t hagyjuk. Köszönő viszonyban sincs a kínai IBM a régi IBM laptoppal. Apám tudna erről mesélni, mert ő mindkettőt használta.

2017. okt. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pénz függő.

Az első szépen leírta.

A 15 colos macbook pro a legkisebb ssdvel és a legerősebb cpu/gpu val 1millió. Ezt érdemes bele kérni hisz ezek nélkül csak 150 ezerrel olcsóbb...

Viszont ha nem akarsz ennyit rákölteni akkor macbook 12” vagy a toucbar nélküli pro is jó.


Énis macbook vásárlás előtt állok és azt tudom tanácsolni, hogy ha nem kell sürgősen akkor várd meg a kövi mac frissitést. Valszeg tavasszal lesz szóval szerintem megéri megvárni.

2017. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben . Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2017. okt. 29. 08:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Esetleg meg annyiban tudna valaki segíteni hogy küld egy oldalt , linket ahol jó árban vannak .( Európában bármilyen )
2017. okt. 29. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy volt ősszel veszek új laptopot, de inkább én is tavaszig várok. Jelenleg egy Macbook Air gépem van. Abban reménykedek, hogy az Air is kap retina kijelzőt vagy a sima Macbook jobb áron lesz vagy kicsit bővítik a tudását. Igazából tavalyi vagy 2015-ös kimaxolt Pro sem lenne rossz vétel. Konkrét boltot nem tudok, mert mi Északon élünk, de szerintem Románia, Szlovákia, Németország boltjaiból lehet olcsóbban kapni, mint Magyarországon. Nálunk is majdnem 100 ezer Ft-tal olcsóbb.
2017. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

A 12 colos macbooknak ha kihúznák a képernyőjét a szélekig. Na az adná :D

2017. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!