Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem megy az 1000es netem?

Miért nem megy az 1000es netem?

Figyelt kérdés

adott egy ZTE ONT F625G digis modem. Mellette egy dlink ac750 router. Van 2számítógép! Egy asztali (i7 4790k 8Gb ram,ssd, 1060vga) Ez kábellel van összekötve a modemmel. Másik egy i3as laptop.

És olyan gondom lenne, hogy ha az asztali gépet a modemmel kötöm össze és a routert kiiktatom akkor úgy megy az 1000es net. Wifi akkor nincs. De ha rákötöm a routert is akkor wifi van asztali gépen viszont nincs net. De ha mind2 a routeren megy (tehát asztali gép a routerbe van bedugva. laptop meg wifin akkor megy a net) Viszont akkor igy csak 100as net van. mind2 gépen. Mi a megoldás? másik router esetleg. Csak sehogy nem értem miért nem megy úgy hogy a i7es gépet a modembe dugom. másik meg ugye meg a routeren. (wifi) Modem nem tud wifit.



2017. okt. 30. 19:09
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

A routereden a LAN portok csak 10/100-asok, még szép, hogy ezen nem megy át a gigabit. Veszel egy (normális) gigabites LAN (és WAN) porttal rendelkező routert és meglesz kábelen az 1000 (közel 1000).


[link]


Én a TP-Link Archert mondanám elfogadhatónak, de kinek mi tetszik.

2017. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaja már rendeltem egy másik routert d.után. Csak akkor se értem, hogy miért nem megy ugy hogy a modemből megy a net az asztalin. routert meg ugyanugy rákötöm. De mondom ha a routert kiiktatom akkor a modemmen keresztül van 1000es net. De amugy már rendeltem egy másik routert 10/100/1000 et
2017. okt. 30. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
A DHCP rosszul van beallitva. Ha a ZTE oszt IP-t, akkor a Dlink ne osszon. Illetve LAN portjaba legyen dugva a kabel, ne a WAN portba.
2017. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ezt hogy tudom beállitani routeren. merre van? 192.168.0.1 ez oké. És ott merre?
2017. okt. 30. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem egyik router menujet sem.


A 192.168.0.1 a Dlink? Ott a LAN kornyeken keress DHCP opciot.

2017. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Attól, hogy mindkettőn van DHCP, még működnie kell(ene) mind a routeren keresztül wifin, mint közvetlen a modemre kábellel bekötve a netnek, egyszerre is. Az viszont nem lehetetlen, hogy a routeren hiába van több LAN port, akkor is egyszerre csak egy porton működhet net (nem sok értelme van, de láttam már ilyet, mondjuk az Invitel volt, ahol mellette még IPTV is volt).
2017. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!