Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el a hobbiel...

Hogyan kezdhetnék el a hobbielektronikával foglalkozni?

Figyelt kérdés

A témában már olvastam cikkeket, néztem videókat, de pár dologra nem jöttem rá. Például aki még életében nem csinált semmi ilyesmit, az mivel kezdje? A nyomtatott áramköröket készen vegyem meg vagy én készítsem? Milyen felszerelések kellenek?

Sok cikk van a témában, de egy részük még marad az általános iskolai fizika elméleteknél, a másik részük meg mintha mérnököknek meg villanyszerelőknek készült volna.



2017. okt. 31. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még semmit nem csináltál akkor kezd el az alapoknál.
2017. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mik az alapok?
2017. okt. 31. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Veszel egy forrasztópakat, amit lehetőleg lehet szabályozni és ki is írja, hogy hány fokon van, nem valami gagyit. Veszel egy csomó ellenállást, kondenzátort, diodat, tranzisztort. Ebayen vannak 100as packok 2-3 euróért. Multimeter is kelleni fog, jó ha van kettő áramot és feszültséget venni egyszerre.

Szükséged lesz labortapra, építesz vagy veszel egyet.

Innentől már elég sok mindent tudsz csinálni. Kigondolsz egy projectet összeszeded mi kell és osszerakod.

Ötletek: szabályozható led asztali lámpa, triacos dimmer, ventilátor ami hőmérséklet alapján forog, erősítő, Bluetoothos hordozható hangfal

2017. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
-köszönöm szépen :)
2017. nov. 3. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!