Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért bántja fájdalmadan a...

Zolesz94 kérdése:

Miért bántja fájdalmadan a szememet a kék neonfény?

Figyelt kérdés
Ha kék neonfényt látok, akkor általában belenyilall a szemembe a fájdalom, és ha meg is szokja a fájdalmat a szemem, nem látom rendesen ha például mozgófelirat van ezzel a színnel, hanem szétbomlik az egész fény, mint amikor szemüveg nélkül látok valamit (távolra rosszul látok). Lehet esetleg tudni hogy ez miért van, már persze ha ez nem egyedi eset?

2017. nov. 5. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem vagyok orvos. De van olyan beállitás hogy pl csökkentetett kék, vörös, vagy zöld látás.

mindegyik szinnek más a hullámhossza.

De ezzel érdemes lenne szemészetre fordulni

2017. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A neon pedig nem kék hanem vörös szinű
2017. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, az alábbi linken található legelső képes példára gondoltam, az ilyen kék (neon) fények, illetve a hasonló, pontokból összeálló mozgó feliratok amiket leírtam.
2017. nov. 6. 12:30
 4/5 A kérdező kommentje:
2017. nov. 6. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A NEON vörös fényt ad akkor is!

A pontokból álló mozgó izé valószínűleg LEDes reklámtábla, amit valóban nagy szeretettel gyártanak kék ledekkel.

Valószínűleg van egy kék/uv érzékenységed.

2017. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!