Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Formázni kell az újonnan vett...

Formázni kell az újonnan vett merevlemezt?

Figyelt kérdés

Seagate 2,5" 2TB Merevlemezem van és kell-e formázni vagy mrá így rakhatom rá a cuccokat?

HD Sentinel azt irja 100% kondíció és teljesítmény szal jónak kéne lennie.



2017. nov. 17. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Probalj ra irni. Ha nem tudsz, formazni kell elotte. Sugok: 99% hogy nincs formazva.
2017. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"HD Sentinel azt irja 100% kondíció és teljesítmény"


Attól még lehet jó hogy nincs formázva.

2017. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van ami formázva van, van ami nem. Ha van, akkor rá kell legyen írva. Egyébként meg ha nincs formázva, akkor nem tudsz ráírni semmit. A kérdés az, hogy milyen file-rendszerrel akarod használni.
2017. nov. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
NTFS fájlrendszerrel akarom de van rajta alap dolgok a Seagate Start Here.exe meg egy icon a merevlemeznek nem tom én azért leformázom előző lemezemet nem formáztam csak írtam rá és 450gb nál többet nem birtam majd szektor hibát adott ki és szervizbe kellet vinni szal leformázom és ugy köszönöm a segítséget
2017. nov. 18. 10:53
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Leformázhatod, de előtte mentsd le róla, amik rajta vannak és utána másold rá vissza. Lehet persze hibás, akkor a formázással a bad sector-okat megjelöli és arra elvileg utána nem ír adatokat, bár előbb-utóbb egyre több bad sector lesz rajta így is úgy is. Viszont akkor inkább mélyformázás kellene.
2017. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!