Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretném ha többet tudnánk...

Szeretném ha többet tudnánk spórolni az áramszámlával. Mit javasoltok? Részletek alul.

Figyelt kérdés

4 helyen használunk régi, hagyományos 60w-os izzót. Jó lenne lecserélni fénycsövesre (Állítólag a Philips a jó) vagy ledizzóra de ezt kicsit nem értem. Melyik is a jobb? Olyat olvastam hogy 6000K-s 800 lumenes izzót érdemes venni, hogy fehéren világítson, ne sárgán, de 192 lumenes már 6e ft, drágább nincs is. Vagy lehet rossz helyen néztem. Hány ledes izzó a jó? A meleg vagy a hideg fehér a szebb? Az a 60w-s hagyományos jó fényt ad, valami hasonló kellene.


Sokat fogyaszt egy számítógép? Csak 350w-s a táp. A 17"os samsung syncmaster 763mb-os CRT monitoromat meg nem tudom hány wattos. A tv-t ha jól néztem csak 50W, akkor ehhez képest a számítógép több mint 7x ennyit eszik?


A tv, monitor készenléti villogása is sokat számít? Vagy ha a hangfal bekapcsolva marad? Még azt szeretném kérdezni ha benn marad a telefontöltő az konnektorba, akkor az fogyaszt? Mert én mindig bennhagyom.


Nem tudom hogy számlázzák az áramot. Éjszaka több vagy olcsóbb, vagy nincs ilyen?

Hogy tudom kiszámolni hogy mennyit kell az eonnak fizetni?


Kérlek ne nevessetek ki, de a fizika nagyon nem az erősségem. 18/F


2010. jún. 1. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

minden fogyaszt áramot akkoris ha nem megy,"csak" be van dugva

tehát mobiltöltöt huzd ki

szgépet áramtalanitsd,tv-t dvd lejátszot szintén (nekem kapcsolos hosszabbitoim vannak,csak egy lenyomásba kerül) (szgéphez vettem legelőször,50kw-t sporolok ezzel havonta csak a szgépnél),hűtőn kivül mindent áramtalanitok,tavaly 9ezer volt a villanyom,most 4ezer...

égők energiaitakarékosak vannak,hogy milyen fajta nemtudom,párom vette,viszont ezeket nemjó állandóan le-fel kapcsolgatni,csökken az élettartamuk

2010. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

48 vagy 54 ledes már jó

éjszaka ugyanannyi az áram

ha olcsóbb áramot akarsz, akkor átkapcsoló automatika és vezérelt áram bekötés szükséges

a W érték azt mutatja, mennyi a teljesítménye...blabla, abból megvan az áramfelhasználása a gépnek (kWh...ennyit még tudhatsz fizikából, hogyan kell szorozni és átváltani)



igen a készenléti villogás is számít

2010. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


LED fényforrások nem sokkal (talán semennyivel) nem takarékosabbak, mint a kompakt fénycsövek. Mindkettőnek meg van a maga előnye, hátránya. A LED fényforrások sajnos elég kis szögben sugároznak, szóval olyan hatás lesz , mint ha egy erős zseblámpa lenne a villany helyén (persze most költői tulzással éltem). Ellenben orrba-szájba kapcsolgathatod őket, nem halnak bele.


A kompakt csöveknek jobb a színspektrumuk -még mindig- és minden szögbe egyenletesen világítanak, viszont a kapcsolgatást nem bírják. Szerintem alacsonyabb színhőmérsékletűt válassz, hidd el, hogy a sárgás fény nem fog zavarni. Ellenben a 6000K/1000 Lumen mellett nem nagyon fogsz látni, mert a szemünk az alacsonyabb színhőmérsékletre (3-4ezer Kelvin) érzékenyebb, tehát azt jobban látjuk.


De pl WC-be mindenképen csak LED fényforrást ajánlok, mert ha valaki bemegy 1 percre pisilni, és vagytok csak 3-an, akkor egy nap legalább 10-15 kapcsolgatás, és az sok egy fénycsőnek. Ráadásul a fénycsőnek kell egy kis idő, míg eléri a teljes fényerejét (2-3 perc bekapcsolás után)


A bedugott készülékekről: A telefontöltő szinte semennyit nem fogyaszt. Egy bedugott számítógép (önmagában a gép) 5-8W -nál többet nem fogyaszt. Egy jó monitor ennek a felét sem. Egy televízió is kb 4W -ot (anyumék 70cm képernyőjű Thomsonja konkrétan 4W-ot)


Az igazi nagyágyúk azok a motoros cuccok. Pl hűtőgép!!! hajszárító (ha a kedvesed 10 percig szárítja a haját, akkor azért ne szólj rá), a porszívó, az értelmetlenül maximumra tekert, és 10mp vasalás majd 1:50mp dumcsizás üzemmódban használt vasaló, a mosógép. Ó igen. Ha nem 60, hanem 40°C -on mostok, akkor máris sok energiát spóroltok meg.


Hát kb ezeket tudom modnani így első körben.


F20*

2010. jún. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sokat segítettetek.
2010. jún. 16. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!