Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen programnyelvet tanuljak?

Milyen programnyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gépészmérnök vagyok lépten-nyomon abba ütközök hogy egy teljes projekt elvégzéséhez szükségem lenne programozásra is. Azt próbálom kideríteni, hogy milyen programnyelvet kellene megtanulnom, hogy tudjak egyszerűbb rendszerekkel dolgozni pl. erőmérő cella, aszinkron motor vezérlése, léptetőmotor, különböző érzékelők alkalmazása és mindezeket tudjam egy kijelzővel párosítani.

Valakinek van ötlete?



2017. nov. 30. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnek szerintem mindenképpen a Pythonnal.(könnyen megtanulod rajta az alapokat, utána tanulhatsz mást is persze)
2017. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha gépész vagy akkor szerintem tanultatok c++ nyelvet, azzal mindez megoldható, csak mélyebben bele kell ásni magad, mit aamit suliban leadtak nektetk.
2017. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azzal meg tudnám csinálni a leírt dolgokat?
2017. nov. 30. 20:21
 4/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem tanultam c++ t. Középsuliban is gépésznek tanultam de infótanár úgy gondolta, hogy nem tanít programozást, mert excel hasznosabb lesz nekünk :S egyetemen szabadon választható volt, de nem vettem fel, mivel úgy gondoltam, hogy nem fogok tudni megtanulni normálisan 2 szakmát. Viszont most hogy pár éve dolgozom, kezd körvonalazódni, hogy mire lenne szükségem
2017. nov. 30. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen hardverkozeli dolgokat 90%-ban C, C++ nyelven programozzak.


Arduinoval (es egy motorvezerlovel, opcionalis jobb ADC-el) ezeket meg lehet csinalni, a program reszeben talan tudok is segiteni.

2017. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arduino lett volna nekem is az első jelöltem, főként, hogy Csináltam egy 3D nyomtatót és kénytelen voltam valamelyes belenyúlni a programjába is. Viszont ahogy most olvasgattam, nem igazán látom iparban. Lehet C++ lesz a győztes...
2017. nov. 30. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt leirjak hogy miert nem hasznaljak az iparban:

[link]


Szoval ha a cegnel nincsen meg beuzemelt megoldas, az Arduino a legolcsobb. Foleg ha belso hasznalatra lesz, nem hatrany az open-source.

2017. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is gépészmérnökként végzek most és álláskeresés kozben dobbentem ra, hogy nem art a programozoi nyelvek ismerete sem. Pythont kezdtem el tanulni es ajanlom is kezdesnek. Ha kesobb nem is abban fogsz programozni, de ahhoz hogy megertsd a programozas logikajat tokeletes. Ajanlom a pythonidomar weboldalat is, en onnan kezdtem megtanulni.
2017. dec. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
valamennyire értem a logikáját, kolegákkal is beszéltem ma a dologról és velük is arra jutottam hogy c vagy c++ fog kelleni
2017. dec. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!