Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Testvérem elhunyt. Részletre...

Testvérem elhunyt. Részletre vett egy telefont, a szolgáltató azt akarja, hogy egyösszegben fizessünk. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 24. 09:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
Sajnos azt nem tudom de fogadd oszinte reszvetem. Nagyon sajnalom ami tortent!😭😭😭
2017. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Kifizetni (lehet velük egyeszkedni a rėszletről)

nem kifizetni, ezesetbeb pereskedni stb. De gondolom jobb az első opció.

2017. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Olvasd el a szerződést. Benne van, hogy az ügyfél halála esetén az örökösnek egy összegben kell mindent kifizetni? Ha igen, akkor még mindig megpróbálhatsz részletfizetést kérni. Ha nincs, akkor told az orruk alá a szerződést és mondd meg nekik, hogy hova dugják.


Mellesleg nem "akarhatják". Legalábbis nem így, ahogy te előadod, hoyg azt akarják. Mert ennyi erővel akarhatnának még részt is az örökségből. Vagy hivatkoznak valamire, vagy nem. Ha nem, akkor lásd az előző bekezdés hova dugással kapcsolatos részét. Ha pedig hivatkoznak valamire, akkor pofonegyszerű eldöntened, hogy van-e alapja.

2017. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Fogadd őszinte részvétem,

Nem tom h lehet e ilyet de ha nem telt el sok idő mióta elment, akkor nem tok talán zaklatásert betudnad perelni, persze ez függ attól h mien módon kérték a pénzt,

2017. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen , a szerződés az alapja ennek.
2017. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az örökös az örökhagyó tartozásaiért az örökség tárgyaival vagy az örökség erejéig felel.

Ergo ha van örökség fizetni kell.Ha nincs örökség, nincs felelősség

2017. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha sz elhunytnak tartozása/hiteltartozása is volt, akkor az is az örökség része. Tehát a tartozást jogosan követeli a hitelező. (max az örökség erejéig, stb.) Ugyan kérni kérheti a tartozás egyösszegű rendezését, de szerintem erre nem kötelezheti az örököst. Célszerűbb megegyezni velük a részletfizetésben. Csak az már egy másik kölcsönnyújtás lesz a részükről.
2017. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A tárgyalás még jópár hónap múlva lesz, ám a szolgáltató az előfizetés lemondása miatt a következő hónap végére kéri az összeget.
2017. dec. 25. 11:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ugye, hogy kibújt a szög a zsákból? Mindjárt más a leányzó fekvése, ha megemlíted azt az apróságot is, hogy felmondtátok a szerződést.


Ebben az esetben csúsztatás a kérdés: semmi köze a testvéred halálának ahhoz, hogy a szolgáltató egy összegben kéri a tartozást. Nem a halála miatt kérik, hanem mert fel lett mondva a szerződés. Itt vitának helye nincs, ez így áll a szerződésben, ebben biztos vagyok.


Az egyetlen amit tehetsz, hogy a halálesetre hivatkozva részletfizetési lehetőséget kérsz, hátha adnak rá lehetőséget.

2017. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ha nem mondjuk fel a szerződést, tovább kell fizetnünk. Van arra mód, hogy a fizetést a tárgyalás után tegyük meg? Hátha addig sikerül eladni
2017. dec. 25. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!