Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen jelerősítőt...

Hogyan lehet ilyen jelerősítőt készíteni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok elektronikában. Levágtam egy fülhallgató hangszóróját, a vezetéket pedig csatlakoztattam egy nagyobb hangszóróhoz. Így a hangszóró egy kicsit hangosabban szól mint a telefon, de szerintem lehetne még erősebb is, ha erősebb jelet kapna. Ilyen célra össze tudnék hozni egy erősítőt? Esetleg tudnátok küldeni egy kapcsolási rajzot ilyen célra?

2017. dec. 29. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

hány wattos erősitőt akarsz illetve hány wattos a hangszóród, ha ezeket megirod akkor keresek rajzot.

(de lehet kapni olyan csomagot is amiben benne van minden szükséges alkatrész és neked kell otthon összerakni, keressek inkább ilyet?)

2017. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen hangminőséget szeretnél.

Milyen az a hangszóró? Hány Wattos? Ha nem valami komoly darabról van szó, akkor lehet nem is éri meg építeni hozzá erősítőt. Pár száz Forintért lehet Kínából 5-10 Wattos erősítő panelt rendelni.

2017. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb bemenni egy boltba és venni egy aktív hangfalat. Abban van erősítő és hangszóró is. A telefon hangkimenetét már csak össze kell párosítani a hangszóró bemeneteivel.
2017. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

LM386 ICvel egyszerűen megépíthető.

Az adatlapján vannak kapcs. rajzok is amik alapján megépítheted

2017. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Van egy nagy fadobozos hangszóró, amire ez van írva: névleges terhelhetőség: 4w; zenei terhelhetőség: 7w. Ezen kívül amivel én szórakoztam az elméletileg 1W -os.
2017. dec. 29. 18:58
 6/10 A kérdező kommentje:
#1. Bármilyen segítséget nagyra értékelek, de ha egy készletet tudnál küldeni amit csak össze kell rakni, az nagyon jó lenne :)
2017. dec. 29. 19:31
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez például jó lenne?

[link]

2017. dec. 30. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
1db előerősítő meg 2db végerősítőt vegyél. Ez elég hozzá és elég jól bírja ha jó a hűtés. [link]
2018. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell előerősítő. végerősítő elég, azt ki lehet vezérelni a legtöbb vonal szintű vagy fülhallgató kimenettel. Tudni kéne hogy akkuról vagy miről akarod üzemeltetni. Hangminőség tekintetében elvárás..? Egyik ember írta hogy 2 végerősítő. Hát ha 1 hangdobozod van, akkor 1db végfok (mono is) elég.
2018. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem igazából egy egyszerű megoldás kéne, amivel a lehető legtöbbet ki lehet hozni a hangszóró teljesítményéből. Nem baj, ha nem lehet akksiról üzemeltetni, vagy bluetooth-szal rákapcsolódni, de kíváncsi vagyok, hogy hogy szól.
2018. jan. 8. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!