Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nyugdíjas tanító vagyok....

Nyugdíjas tanító vagyok. Semmit nem értek a számítógépekhez. Vennék egy új laptopot, a közel 15 éves asztali gépem helyett. Hp? Acer? Asus? Csak otthon használnám. Netezésre, levelezés stb. Hálásan köszönöm előre is, a hozzáértők tanácsait.

Figyelt kérdés
ps.:A Telekom szolgáltató kínálatából venném, részletre.

2018. jan. 30. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Az ön igényeit szerintem bármelyik ma kapható laptop kielégítené. Akár olcsóbb kategóriában is.

Nem tudom, hogy milyenek az anyagi lehetőségei, de ha írna egy maximális árat, akkor talán konkrét tippeket is írhatnánk, és esetleg a részletfizetést elkerülhetné.

2018. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítségét.Azért írtam,hogy a Telekom kínálatából, mert egy összegben megvenni nem tudom,ám a havi cca.:5-8 ezer Ft.-os részlet megfizethető számomra. Szóban um. "hozzáértőtől" óvtak a Hp-től fogalmam sincs miért. A kiöregedett asztali gépem is Hp.
2018. jan. 30. 20:36
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is írj egy legfeljebb összeget, és az alapján többet lehet mondani. Az a baj a Telekom kínálatával, hogy onnan csak a drágább gépeket éri meg megvenni. A 134 ezerért kapható HP-t például azért nem ajánlanám, mert nudli a processzora. Az Acereket eleve kilőném, mert egy rakás műanyag hulladék az egész, persze nagyon jól tudják eladni magukat a dizájnos külsejükkel, ami sokakat megfog, de nincs mögötte valós teljesítmény. Én ugyan nem vagyok az ASUS híve laptop terén, de ebben a 190 ezresben már legalább i-s proci van, még ha csak hármas is. A HP Pavilonnal ugyanez a helyzet 220-ért. Ezért kellene árat írni.
2018. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bizonyára személyes rossz tapasztalat miatt.

Ennyi erővel én lehúzhatnám az Asust mert nekem az hamar elromtott. Valamint dícsérhetném a Dellt, vagy az Acert, mert jelenleg minkettő van, és eddig beváltak. De ez annyira nem márkafüggő.


Önnek szerintem a márka lényegtelen.

Komoly játékokat sem fog rajta futtatni, szóval nem kell, hogy a gép erős legyen.

Netezésre, és egyéb alap dolgokra mint azt már írtam, minden ma kapható laptop tökéletes.

Ön szerintem méter, és ár alapján döntsön.

Arra azonban mindenképpen figyelje oda, hogy Windows-os laptopot vegyen, mert ha Linuxost venne, azzal meggyülne a baja, ha előtte még nem használta. Persze ha az asztali gépén Linux van, akkor ez fordítva igaz.

2018. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Netezésre és levelezésre egy jó minőségű használt laptop is jó lehet pl Hp Elitebook 8470p vagy Dell Latitude e6430 50ezer körül kapható.
2018. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vegyél i-s processzornál gyengébb processzorral szerelt gépet. Az ilyen Quad Core-os, meg hasonló vackokon előbb-utóbb még a Facebook is akadozni fog, hiszen mindennek növekszik az erőforrás igénye, és gondolom nem egy évre, hanem hosszú évekre akarsz laptopot venni.


Kérdezz rá akár itt is, az itteni szakértők sem fogják javasolni, még netezésre sem a régi processzorokkal szerelt gépeket:


[link]

2018. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5, mit nem értesz azon, hogy a Telekom kínálatából akar laptopot venni? Hmm? Kétszer is leírta? Ennyire magas ez?
2018. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#3

Nem vitázni akarok, mert igazad van, de pl az asszonynak is egy Acer laptopja van, és neki tökéletes bevált. Perszer ő csak netezésre, és olvasásra használja. A gyereknek viszont már akkor sem kéne az a laptop, ha fizetnék, hogy használja.

Tényleg nem valami komoly gép, de nem mindegy, hogy mire használja az ember.

2018. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
8, nincs itt vita, de hogy az Asus, Acer, Lenovo hulladék, valamint hogy i-s proci alatt nem szabad venni laptopot, azt nem én mondom, hanem a legnagyobb hardveres fórum szakértői, akik nap mint nap ezzel foglalkoznak. Biztosan jobban tudják nálam, és valószínűleg nálad is. Lehet regisztrálni, lehet kérdezni. Meg fogják mondani a véleményüket ASUS, Acer, Quad Core proci témában, és nem ujjongani fognak ezekért.
2018. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy jobban tudják nálam, ezt nem is vitatom.

De ha nekem van egy két éves laptopom aminek eddig nem volt semmi baja, azt én nem nevezném hulladéknak.

2018. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!