Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy akkumulátorra mondjuk...

Ha egy akkumulátorra mondjuk 7Ah, azaz amperóra van írva, akkor annyit le is tudok belőle használni?

Figyelt kérdés
Mert ugye az elektromos autónál is van a teljes kapacitás, meg amit le lehet használni, ha jól tudom. Vagy csak ez azért van, hogy azért egy pici szufla még maradjon benne, és amúgy nem az aksik miatt? Na de ha mondjuk van egy 12v-s, 7ah-s aksink, akkor az 87Wh. Akkor mondjuk ha van egy pont 87wh-s tv-m, nézhetem pont egy óráig, vagy akkor már kinyuvasztom az aksit? Ha igen akkor honnét lehet megtudni, hogy mennyi az az amperóra, ami nyugodtan használható?

2018. jan. 30. 22:08
 1/3 anonim válasza:
Számolni kell veszteségekkel is, hiszen semminek sem 1 a hatásfoka.
2018. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10.5 voltig terhelten mehet a merítés,de ha leveszed róla a fogyasztót akkkr meg kellene üresjáratban lennie a 12,4V-nak így nem fogod laposra szívni. Ilyen kis kapacitású akkut nem célszerű ekkora terheléssel üzemeltetni, mert a belső kémiai reakció rossz hatásfokkal fog üzemelni. Szerintem ha a kapacitásának a harmadával próbálkozol az még belefér. Így csak 2.33A*12V azaz 28wattot tudsz felvenni belőle.
2018. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80% mindenképp megvan.
2018. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!