Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lenne egy villanymotorom ami...

Lenne egy villanymotorom ami régebben betonkeverőn volt, de most fúrógépre tenném, tettem, de sajnos fordítva forog. Hogyan kellene átkötni, hogy változzon a forgásirány?

Figyelt kérdés

A motorból kijövő bal oldali vezeték zöld, a másik kettő talán barna.

A mostani bekötés:

[link]

Köszönöm.


2018. febr. 8. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
A kék kondi szálát próbáltad az "A"-ra kötni?
2018. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kettő barnát cserèld meg..
2018. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam a B.re menő kondenzátorét az A.ra tenni, de úgy meg nem indul. Illetve segítséggel indul, de jobbra és balra is indítható.


[link]

2018. febr. 8. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Eredetileg ez 3 fázisú volt amúgy? Próbáld meg amit a kettes írt!
2018. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a tekercs ellenállás ha egyforma mindenütt akkor nyugodtan csináld amit a kettes ír!
2018. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bubuka508 ***** válasza:
Ha csak 3 vezeték jön ki belőle, akkor ez valószínűleg egy olyan 3 fázisú motor, aminek a tekercsei a motoron belül csillagba vannak kötve. Szerintem is cseréld meg a két barna kanócot (a 230 V egyik bemenő vezetékét és a kondiét).
2018. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben 3 vezeték jön ki belőle és 1 fázisú aszinkron motor, akkor nincs lehetőség a forgásirány megváltoztatására. Ahhoz a segédfázis bekötését kellene megváltoztatni a főfázishoz képest (fázis-nulla), de itt a két tekercs vége közösítve van a motoron belül, ezért van a két tekercsnek három kivezetése.
2018. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bubuka508 ***** válasza:
Ha betonkeverőt hajtott, akkor nem hiszem, hogy egyfázisú motor volna, erősebb motorok 3 fázisra készülnek. De multiméterrel rá lehet mérni a tekercsekre: ha mindhárom vezeték között egyforma ohmos ellenállás van, akkor 3 fázisú, amúgy pedig a segédfázis-tekercs ellenállása kisebb. De ha 3 fázisú motort 1 fázison használunk, számolni kell azzal, hogy a teljesítménye az eredetinek kb. 60-65 %-ára csökken.
2018. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bubuka! Nézd már meg a képet mégegyszer légy szives. Látod a kondenzátor tartót? Egyébként az én két talicskás keverőmön is 1 fázisú motor van, köszöni szépen semmi baja, bírja strapát. Van rajta hőkioldó is, de talán egyszer kapcsolt le eddig, pedig tulvagyunk már alpbetonon, aljzatbetonon meg még pár apróságon.
2018. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bubuka508 ***** válasza:
Jól van, én nem azt írtam, hogy nem fordulhat elő, csak azt, hogy viszonylag ritka. Ezért még nem kell a földbe taposni.
2018. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!